ГоловнаНовини Здоров'яСпростована відома теорія про смертельну небезпеку бюстгальтера

Спростована відома теорія про смертельну небезпеку бюстгальтера

Носіння бюстгальтера, що здавлює тканини, може сприяти розвитку раку грудей, стверджувалося раніше. Однак нове дослідження вчених з США показало: ніякого зв’язку між раком грудей і постійною присутністю бюстгальтера на жіночому тілі немає. Про цю роботу вчених розповідає журнал Cancer, Epidemiology, Biomarkers and Prevention.

бюстгальтер

Теорія про небезпеку носіння бюстгальтера для жіночого здоров’я виникла, коли стало відомо: в країнах, що розвиваються, та більшості африканських країн спостерігається найнижча по світу статистика захворюваності раком грудей. У розвитку країнах, де бюстгальтери – обов’язковий елемент жіночого іміджу в силу культурних причин, навпаки, спостерігається найвища захворюваність цим видом раку.

Читайте також:  5 переваг для здоров'я від вживання продуктів з магнієм

Нові дані спростовують цю теорію. Висновки вчених про безпеку бюстгальтерів базуються на даних, отриманих при обстеженні понад півтори тисячі жінок віком від 55 до 74 років. З них 454 жінкам була діагностована інвазивна протокова карцинома, 590 жінкам-інвазивна вогнищева карцинома. До контрольної групи входили 469 здорових жінок.

Про кожну з учасниць вченими була зібрана детальна інформація, що включала факти походження, сімейного статусу і наявності дітей, а також, крім цього, про носіння бюстгальтера протягом життя. Оцінивши отримані дані, дослідники констатували: зв’язок між носінням бюстгальтера і раком грудей у жінок після менопаузи відсутня.

Читайте також:  5 заспокійливих чаїв, які можуть побороти симптоми застуди

“Ризик появи раку грудей не залежить ні від того, скільки годин на день жінка носить бюстгальтер, ні від того, чи є в ньому кісточки, ні навіть від того, з якого віку використовувався бюстгальтер», – резюмували в підсумку автори проекту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News