Носіння бюстгальтера, що здавлює тканини, може сприяти розвитку раку грудей, стверджувалося раніше. Однак нове дослідження вчених з США показало: ніякого зв’язку між раком грудей і постійною присутністю бюстгальтера на жіночому тілі немає. Про цю роботу вчених розповідає журнал Cancer, Epidemiology, Biomarkers and Prevention.

Теорія про небезпеку носіння бюстгальтера для жіночого здоров’я виникла, коли стало відомо: в країнах, що розвиваються, та більшості африканських країн спостерігається найнижча по світу статистика захворюваності раком грудей. У розвитку країнах, де бюстгальтери – обов’язковий елемент жіночого іміджу в силу культурних причин, навпаки, спостерігається найвища захворюваність цим видом раку.

Читайте також:  Знизять холестерин: вчені назвали 2 напої

Нові дані спростовують цю теорію. Висновки вчених про безпеку бюстгальтерів базуються на даних, отриманих при обстеженні понад півтори тисячі жінок віком від 55 до 74 років. З них 454 жінкам була діагностована інвазивна протокова карцинома, 590 жінкам-інвазивна вогнищева карцинома. До контрольної групи входили 469 здорових жінок.

Про кожну з учасниць вченими була зібрана детальна інформація, що включала факти походження, сімейного статусу і наявності дітей, а також, крім цього, про носіння бюстгальтера протягом життя. Оцінивши отримані дані, дослідники констатували: зв’язок між носінням бюстгальтера і раком грудей у жінок після менопаузи відсутня.

Читайте також:  Як пов'язані вживання шоколаду та ризик захворювань серця: думка фахівців

“Ризик появи раку грудей не залежить ні від того, скільки годин на день жінка носить бюстгальтер, ні від того, чи є в ньому кісточки, ні навіть від того, з якого віку використовувався бюстгальтер», – резюмували в підсумку автори проекту.