Зуби мудрості часом завдають нам багато проблем, але їх видалення вважається справою важкою і болісною. Чи варто вирішуватися на дану процедуру?

Проблеми з зубом мудрості часто викликають сильний біль. Іноді цей зуб болить хронічно, загострюючись у міру проникнення в різного роду отвори поруч з ним шматочків їжі. Часом стоматологи радять пацієнтам утриматися від видалення зуба мудрості і просто більш ретельно полоскати рот з харчовою содою, оскільки сама процедура виривання буває дуже болючою та складною, а час відновлення розтягується на дні і тижні. Але часто хворі зуби мудрості, які не повністю розвинулися, блокують інші зуби (або навпаки). У них просто не залишається місця для повноцінного росту, тому такий зуб слід видалити.

Індикаторами подібних проблем є болі в області щелепи і особливо в районі ясен. Стежте за змінами в роті ніби набряків щелепи, кровотеч, почервоніння ясен і неприємного запаху з рота. Ще одним симптомом хворого зуба мудрості нерідко стає раптовий головний біль. У людей з такими проблемами спостерігаються труднощі з пережовуванням їжі. Деколи зуб мудрості навіть здатний прорости в порожнину рота через щелепу. У деяких людей розмір рота є недостатнім для повноцінного розвитку цього підступного зуба.

Ще одним різновидом даних проблем є ріст зуба мудрості під кутом, що може позначатися на інших зубах, які при цьому зачіпаються. У всіх цих варіантах краще змиритися з неминучими наслідками і пройти через видалення зуба мудрості. У будь-якому випадку, кваліфіковану оцінку необхідності проведення цієї процедури дасть тільки досвідчений хірург-стоматолог.

Джерело: МедікФорум