Нове дослідження показує, що незнання основних технік правильного бігу і використання невідповідного взуття для пробіжок збільшує шанси отримати травму гомілковостопного суглоба під час тренування.

Так як під час занять бігом спортсмен, як правило, приземляється на п’яти, то важливо, щоб сила цього удару по землі компенсувалася спеціальним взуттям. В іншому випадку таке постійне травмування може мати негативні наслідки в майбутньому.

Дослідники з Університету Ексетера оцінили 29 бігунів на предмет ризику травми і виявили, що ті, хто використовував взуття з більш жорсткою підошвою мали значно більший ризик травми п’яти і ступні, порівняно з тими, хто був взутий в кросівки нормальні.

Читайте також:  Вчені пояснили, чим корисний слабосолоний арахіс

Провідний дослідник доктор Ханна Райс з Університету Ексетера, сказав: “У той час як більшість людей використовують ранкові або вечірні пробіжки для зниження ризику розвитку хронічних захворювань, близько трьох чвертей таких бігунів, як правило, отримують травми ніг з-за цих тренувань. “

На його думку, це відбувається тільки тому, багато хто з них не підозрюють, що самі програмують ймовірність отримання травм із-за неправильного вибору взуття. Більш м’яка підошва дозволяє приземлятися на подушечки пальців, пом’якшує силу удару гомілкостопа про землю, тим самим скорочуючи вірогідність негативних наслідків.

Біг

Цей фактор необхідно враховувати, коли ви купуєте екіпірування для занять бігом, роблячи вибір на користь більш м’якого взуття або здатного амортизувати силу вертикального удару на голеностоп в момент дотику ноги з землею.

Читайте також:  Лікар назвав 4 несподівані симптоми серцевого нападу

Д-р Райс сказав: “Ми вважаємо, що для бігунів в традиційних м’яких кросівках ризик отримання травми мінімальний, чого не можна сказати про взуття, позбавленого амортизаційних властивостей, властивим моделям, спеціально призначених для занять таким спортом”.

Дослідники також з’ясували. формування звички приземлення на носок під час бігу корисно для зниження ризику отримання травми.