У винограді міститься унікальний природний антибіотик, який істотно знижує ризик розвитку раку легенів.

Під час експериментів з мишами швейцарські вчені прийшли до висновку, що компонент шкірки винограду може істотно знизити ризик розвитку раку легенів. Мова йде про ресвератрол – це природний антибіотик, який міститься в шкірці винограду.

Вчені помістили мишей в середу, яка провокує розвиток раку легенів. Половині мишок давали ресвератрол, а іншим ні. У результаті виявилося, що майже у половини мишей з тих, хто отримував препарат, пухлини розвивалися повільніше, мали менший розмір, ніж у тварин, яким ресвератрол не давали.

Як вважають фахівці, це говорить про ефективність ресвератролу для профілактики і, можливо, навіть лікування раку легенів.

До речі, це не єдина корисна властивість винограду. Ці солодкі ягоди мають безліч плюсів. Наприклад, виноград допоможе налагодити травлення, нормалізувати тиск, зміцнити імунітет. Краще всього використовувати свіжий виноград, але для стану травної системи рекомендується свіжовичавлений сік, розведений з водою на 50%.

У винограді міститься багато вітамінів і мінералів, а також інтерес представляють його кісточки, які дуже багаті корисними речовинами і перетравлюються в людському організмі.