Це може бути забавним, а може заважати. Особливо, якщо ви спите не один. Іноді це змушує нас турбуватися (раптом вибовкаю всі таємниці?), а іноді навіть лякає. По інтернету ходять історії, як діти уві сні раптово показують у порожній кут і кажуть, що там стоїть страшний дядько. Або тітка. Загалом, хто б невидимий не стояв у вашій спальні вночі, це наганяє жах.

Чому так відбувається?

Наука точно не може відповісти на це питання. Але вчені припускають, що сноговоріння (по-науковому сомнілоквія) пов’язане зі стресом. Не обов’язково з негативним – достатньо будь-якої яскравої емоції. Через пережите напруження в корі мозку збуджуються центри, відповідальні за мову. Ось у сні язик і розв’язується.

Читайте також:  Лікар розповіла, як впоратися з безсонням

Це захворювання передається по спадку, і взагалі зустрічається досить часто: у дорослих – в 5% випадків, у дітей – до 50%.

Іноді людина, засинаючи, починає щось бурмотіти на невідомій мові, але незабаром замовкає. Вчені вважають, що таким чином вона себе заколисує: дивні звуки допомагають засинаючим перейти від однієї фази сну до іншої. Але буває й так, що люди починають розмовляти під час сновидіння. І не просто розмовляти, але й рухатися, вступати в діалог, показувати на щось пальцем.

Говорити

Діти, які навчаються говорити, можуть базікати по ночах для «тренування» мови. Спочатку вони промовляють слова уві сні, а вже потім повторюють їх наяву.

Це небезпечно?

Ні, саме по собі сноговоріння не несе ніякої шкоди. Якщо людина повністю здорова і вранці почуває себе спокійною і відпочою, то все в порядку.

Читайте також:  Ці напої збільшують ризик інсульту на 50%

Але іноді сомнілоквію викликають хвороби або психічні розлади. Насторожитися варто, якщо сноговоріння поєднується з нічними кошмарами, лунатизмом, агресією, сплутаністю свідомості після пробудження.

Як перестати говорити уві сні?

Щоб уникнути своєї нічної товариськості, перед сном потрібно повністю розслабитися. Створіть вдома спокійну обстановку:

  1. Не дивіться фільми жахів перед сном, не читайте страшні книги і погані новини.
  2. Провітрюйте спальню: духота підвищує ймовірність балаканини уві сні.
  3. Знімайте напругу. Якщо чоловік або дружина скаржаться на те, що ви заважаєте спати, скажіть їм, що секс і масаж відмінно усувають сноговоріння.
  4. Масаж

  5. Якщо чоловіка/дружини немає, допоможе гаряча ванна або піша прогулянка.
  6. Не перевантажуйте шлунок перед сном. Виключіть важку, гостру і жирну їжу за 2-3 години до сну. Каву і чай теж краще не пити.
Читайте також:  В якому положенні потрібно спати під час застуди
А чи можна вірити тому, що людина говорить у сні?

В Америці є популярний блог: туди жінка записує все, що базікає у сні її чоловік. Наприклад «Не залишайте качку там. Це ж абсолютно безвідповідально. Посадіть її на гойдалки, хай потішиться». Або «Пінгвіни-вампіри? Морські свинки-зомбі? Нам кінець… Нам кінець».

Так що, якщо ви боїтеся видати таємницю, можете спати спокійно. По-перше, сноговоріння зазвичай відбувається під враженням щойно пережитого.

А по-друге, вашому секрету ніхто не повірить, поки інші люди уві сні говорять про пінгвінів-вампірів.