Раптовий жар, який супроводжується прискореним серцебиттям і пітливістю, може викликатися різними захворюваннями і станами. Як боротися з нападами жару?

1. Вегетосудинна дистонія

Найулюбленіша «хвороба» радянських лікарів, яку діагностували майже у 80% населення. Вегетативні дисфункції – одна з найпоширеніших причин періодичних нападів жару. В даному випадку вони супроводжуються підвищенням або пониженням артеріального тиску, почастішанням частоти серцевих скорочень, слабкістю, пітливістю і запамороченням. Як правило, вегетативні дисфункції виникають при порушенні діяльності нервової системи. Виправити ситуацію часто вдається без ліків, за допомогою психотерапії.

Що робити?

За допомогою дихальної гімнастики можна зняти напад. Вправу виконують наступним чином: вдих через ніс протягом 4 секунд, випинаючи живіт; затримка дихання на 4 секунди; повільний видих через рот, втягуючи живіт.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси
2. Менопауза

Жінок після 45 років нерідко турбують так звані «приливи». Це один з найпоширеніших симптомів менопаузи, який зустрічається майже у половини жінок менопаузального віку.

Причиною припливів під час менопаузи є зниження вироблення жіночих статевих гормонів (естрогенів), що впливають на гіпоталамус.

Що робити?

Зменшити вираженість симптомів менопаузи (в тому числі і припливи) можна за допомогою наступних заходів:

  • прийом препаратів, що підвищують рівень естрогенів;
  • збільшення рослинної їжі в раціоні;
  • заняття спортом;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • дотримання питного режиму (не менше 2 л рідини на добу);
  • уникнення стресів.

Кидає в жар

3. Порушення терморегуляції організму

При різних порушеннях в нервовій системі можливий збій в системі терморегуляції організму. У важких випадках напади жару можуть супроводжуватися порушенням дихання, розладами травлення і порушенням роботи серця.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры
Що робити?

Дана ситуація, як правило, вимагає проведення загальнозміцнюючої терапії. Можливо, лікар призначить пацієнтові прийом вітамінів, дієту і препарати для зміцнення нервової системи.

4. Проблеми з щитовидною залозою

Підвищення активності щитовидної залози (гіпертиреоз) може стати причиною раптових нападів жару навіть при прохолодній погоді.

Коли в кров надходить велика кількість гормонів щитовидної залози, метаболізм прискорюється. У таких випадках напади жару можуть супроводжуватися зниженням ваги і збільшенням розмірів щитовидної залози.

Що робити?

При підозрі на проблеми з щитовидною залозою потрібно звернутися до лікаря. Необхідно провести ультразвукове обстеження щитовидної залози, і в разі наявності проблем – провести лікування.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

5. Високий артеріальний тиск

Відчуття жару – один з поширених симптомів гіпертонії. Часто приступ жару при гіпертонії відзначається почервонінням шкіри, тахікардією і болю в серці.

Що робити?

Визначити високий артеріальний тиск зовсім нескладно. Достатньо лише виміряти тиск за допомогою тонометра. Якщо тиск дійсно високий, то потрібно звернутися до лікаря. У таких випадках призначають антигіпертензивні препарати, які дозволяють тримати тиск в нормі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ НІЧНОЇ ПІТЛИВОСТІ

ЯК ПЕРЕМОГТИ ЗАЙВУ ПІТЛИВІСТЬ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІТНІЮТЬ ДОЛОНІ