Регулярне чищення зубів, використання засобів для полоскання, відвідування стоматолога раз на півроку – важливі процедури, про які часто нагадують лікарі. Однак виявилося, що одне з цих правил можна порушувати без ризику для здоров’я.

На міжнародному рівні ведуться давні дискусії про оптимальну частоту стоматологічних оглядів. Традиційно стоматологи рекомендують своїм пацієнтам відвідувати лікаря для огляду двічі на рік, хоча ризик розвитку стоматологічного захворювання у кожної людини різний.

Понад півтори тисячі людей взяли участь в експерименті вчених з Університету Манчестера, повідомляє Medical Xpress. Фахівці вивчали, як вплинули різні інтервали між перевірками стоматолога: у скількох людей був виявлений карієс, захворювання ясен і як це відбивалося на самопочутті.

Читайте також:  Дієтологиня назвала шкідливе і корисне для імунітету насіння

Вони не виявили різниці між станом пацієнтів, які відвідували стоматолога раз на два роки і тими, хто перевірявся раз на шість місяців. Однак вчені підкреслили, що це стосується дорослих, які проходять планові огляди. До дітей і людей, що страждають від захворювань порожнини рота, така статистика не відноситься.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News