Канадські вчені, що представляють Університет Торонто, стали авторами великого дослідження про вплив на здоров’я популярних вітамінів і мінералів. Щодо корисності цих речовин науковими фахівцями були зроблені цікаві висновки.

Автори проекту проаналізували ту інформацію, якою наукова література поповнилася за останні п’ять років: ці відомості стосувалися використання вітамінів A, B1, B2, B3, B6, В9, C, D і Е. Загальний висновок, до якого дослідники прийшли в підсумку, звучить так: більшість популярних вітамінів і мінералів не роблять помітного впливу на здоров’я.

«Мультивітаміни, а також вітаміни C, D і кальцій ніяк не впливають на ризик серцево-судинних захворювань, серцевих нападів, інсультів або ранньої смерті. Прийом цих препаратів не приносить шкоди, але і ніякої користі від них немає», – процитував авторів роботи The Daily Mirror.

Читайте також:  Чому ми товстішаємо восени

Тільки один вітамін з великого списку був позитивно оцінений вченими.

«Якщо говорити про доведену корисність, то поки цим може відзначитися лише фолієва кислота, також відома як вітамін B9. Регулярний прийом цієї речовини знижує ризик серцево-судинних захворювань або інсульту», – констатували співробітники Університету Торонто.

Дослідники підкреслили: не потрібно призначати собі і приймати вітаміни самостійно, «для профілактики». Якщо хочеться отримувати більше корисних мікроелементів, то набагато ефективніше вживати здорову їжу, переконані вони.

За словами вчених, спостереження за прийомом популярних вітамінів демонструють дуже незначну кількість позитивних відгуків. Прийом вітаміну B3 і антиоксидантів і зовсім корелює з невеликим приростом ризику ранньої смерті, констатували фахівці.

Читайте також:  6 симптомів артриту щелепи