У сонячні дні люди гірше управляють своїми грошима – приймають менш правильні вибори, а їх поведінка менш послідовна. Наслідки цього можуть нести не тільки окремі люди, але навіть цілі ринки. У прекрасний літній день, краще відпочивати.

Такі висновки випливають з дослідження, проведеного вченими з Університету Сіднея і Нью-Йоркського Університету, яке описане в журналі “PLOS ONE”.

Дослідники перевірили, яким чином сонячне випромінювання впливає на поведінку пов’язану з фінансами. Вже відомо, що світло через рецептори в очах впливає на мозок і впливає, зокрема, на відчуття голоду, сонливість або сексуальне бажання.

У новому дослідженні, 2,5 тис. добровольців малу просту задачу. Учасники експерименту повинні були здійснити серію фінансових виборів, в яких погоджувалися на отримання гарантованих 5 доларів, або вибирали везіння. Воно могло містити більш високу суму або зовсім нічого. Результати дослідники порівняли з поточною погодою.

Читайте також:  Соплі бувають різних кольорів. Що це може розповісти про стан організму

Її вплив виявився значним. В ясні дні випробовувані рідше визнавали відомий їм ризик. Наприклад, коли у них на вибір гарантовані 5 доларів або 20 доларів в фортуні – 50% шанс перемоги, вибирали меншу, але певну суму. Що дивно, часто вони вибирали непередбачувані ризики, наприклад, замість гарантованих 5 доларів вибирали 20 з невідомим шансом на перемогу.

„В дні сонячні дні, люди приймали погані рішення і вели себе більш-менш стабільно, – каже професор Георгій Тимула з University of Sydney, співавтор роботи. – Як правило, ці ефекти не мають потужного впливу, тим не менш працюють весь час, і досить сильні, щоб чекати явного впливу на фінансові ринки”.

Читайте також:  Неправильне вживання робить сир небезпечним для здоров'я