Усвідомлені сновидіння – стан свідомості, при якому людина усвідомлює, що бачить сон, і іноді навіть може управляти його змістом. Більшість людей, які володіють цією здатністю, бачать подібні сни всього кілька разів на рік. У новому дослідженні неврологи Інституту Макса Планка порівняли дані сканування мозку людей, які часто бачили усвідомлені сновидіння, з даними тих, хто ніколи їх не бачив або бачив рідко, розповідає Psych Central.

Передня префронтальна кора, область мозку, яка контролює свідомі когнітивні процеси і бере участь в рефлексії, у людей з частими усвідомленими сновидіннями виявилася більшою, ніж у інших. У зв’язку з цим дослідники припустили, що усвідомлені сновидіння тісно пов’язані з процесом пізнання.

Щоб перевірити свою теорію, вчені просканували мозок учасників, коли ті вирішували когнітивні тести. Мозкова активність в префронтальній корі була вищою у тих добровольців, які часто бачили усвідомлені сновидіння. Існують різні техніки навчання усвідомленим сновидінням. Ймовірно, вони допомагають розвинути здатність до рефлексії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО СНИ?

ВЧЕНІ ВИЗНАЧИЛИ ДНІ НАЙДИВНІШИХ І КРАСИВИХ СНІВ

НАВІЩО ПОТРІБЕН СОН?