Немоторні симптоми хвороби Паркінсона не впливають на рух. Вони включають інші проблеми, такі як психічне здоров’я, проблеми з пам’яттю і біль. Люди з хворобою Паркінсона можуть відчувати низку проблем із психічним здоров’ям поряд із фізичними симптомами.

“Тремор, ригідність м’язів та уповільненість рухів є поширеними ранніми симптомами хвороби Паркінсона, але є й інші ознаки, про які слід знати”.

Існують певні немоторні симптоми, а це означає, що вони не пов’язані з рухом та контролем м’язів, які можуть сигналізувати про стан, пише Express.

У минулі роки експерти вважали, що немоторні симптоми були факторами ризику цього захворювання, якщо вони виявлялися до моторних симптомів. Однак з’являється все більше доказів того, що ці симптоми можуть з’являтися на ранніх стадіях захворювання. Це означає, що ці симптоми можуть бути застережливими знаками, які починаються за роки або навіть десятиліття до рухових симптомів.

Там написано, що можливі симптоми:

  • Симптоми вегетативної нервової системи, такі як запор та шлунково-кишкові проблеми, нетримання сечі та сексуальні дисфункції
  • Депресія
  • Втрата нюху
  • Проблеми зі сном, такі як синдром неспокійних ніг
  • Проблеми з мисленням та концентрацією уваги

Симптоми хвороби Паркінсона зазвичай розвиваються поступово і спочатку слабко виражені.

“Хвороба Паркінсона – це стан, при якому частини мозку поступово пошкоджуються протягом багатьох років”.

Хоча в даний час немає ліків від хвороби Паркінсона, важлива рання діагностика, щоб пацієнти могли отримати належне лікування та рекомендації щодо догляду.