Циліндр, личинка замка або циліндровий механізм секретності являє собою кодову частину циліндрового замка, яка забезпечує секретність і рухає ригелі. Такий тип замка передбачає можливість заміни механізму секретності на будь-який інший, відповідний за розміром.

Личинка циліндрового замку

Обивателі часто не знають, який тип замку стоїть в їх вхідних дверей, і який потрібно поставити в нові двері. Зазвичай пояснюють їм це продавці на стадії установки дверей: що таке циліндровий замок, що таке сувальдний, розповідають про можливість заміни личинки в циліндровому замку, про те, як виглядає ця личинка і як її міняти не фахівцеві.

У яких випадках необхідна зміна личинки циліндрового замка?

  • Ви втратили ключ, і щоб не міняти весь замок, досить змінити секретну його частину. Ключі будуть новими;
  • Була спроба злому, cтарий замок подряпаний і рідний ключ відкриває його насилу. Якщо у вас стоїть охоронна сигналізація, обов’язковим є зміна всіх замків – це знизить ризик повторного злому;
  • Зазвичай личинку замка змінюють після ремонту під ключ. Тут і довіра майстрам, і загальноприйняті норми поведінки. Крім того, найчастіше замок продається одночасно з двома личинками, більш простий механізм для ремонтників, більш складний і дорогий – для подальшого проживання господарів.

Зміна личинки циліндрового замка являє собою повноцінну заміну механізму секретності, при якій не треба знімати і міняти весь замок, особливо це важливо, якщо замок вбудований – в цьому випадку не доведеться розкривати двері.

Як самостійно змінити личинку?

Видів личинок, або циліндрових механізмів секретності (ЦМС) дуже багато. Розглянемо на прикладі замку, який відповідає європейському стандарту DIN (або Europrofile) – на сьогоднішній день це найпоширеніший тип циліндрових замків, що відповідає всім необхідним стандартам якості та безпеки. Замки такого типу виробляють багато країн, цінова категорія на них варіюється від декількох сот до десятків тисяч рублів в залежності від складності і надійності, але личинки, відповідні європейському стандарту, взаємозамінні, якщо підібрати правильну довжину.

Для заміни личинки циліндрового замка необхідні:

  • ключ від поточної личинки
  • викрутка
  • лінійка

1. Циліндр тримається на болті, який потрібно відкрутити з торцевої частини дверей, зазвичай під місцем виходу засувів.

Замок

2. Вставляємо ключ, повертаємо – циліндр дістається разом з ключем. Циліндр складається з тіла циліндра і плоского язичка, при повороті ключа язичок збігається з тілом і личинку легко дістати з замка. У деяких моделях ключ вставляти не обов’язково і досить повернути вертушок.

Замок

3. У витягнутому циліндрі знаходимо отвір, де кріпиться циліндр і заміряємо відстань від нього до одного і до іншого краю. Знаючи ці розміри, ми можемо придбати нову личинку-розміри вказуються на упаковці.

Замок

4. Вставляємо новий циліндр назад в двері, перевіряємо, що все працює і засувка виїжджає з пазів двері, і фіксуємо личинку гвинтом.
Загальна довжина циліндра залежить від товщини двері, – личинка не повинна виступати більш, ніж на 3мм. Також має значення наявність декоративної або броненакладки – якщо замковий механізм буде врівень, це буде естетично і гармонійно.

Виходить, що заміна личинки – нескладна процедура, яку в разі необхідності може здійснити будь-яка людина.

Придбати якісні циліндри для замка, які відповідають Європейським стандартам можна в компанії House Of Locks. Практично в кожному обласному центрі компанія має представника, здатного прийняти замовлення, надати консультацію, організувати доставку обраного вами замку, сейфа, металоконструкції або будь-якого іншого виду продукції для забезпечення захисту вашого майна, матеріальних цінностей: в квартирах, офісах і інших місцях. Детальніше на сайті – houselock.com.ua

*На правах реклами