Іноді рак проявляє себе симптомами, які здаються нешкідливими і не вартими уваги. Але з деякими симптомами все ж необхідно звернутися до лікаря.

Лікарі нагадали жінкам про симптоми, які можуть свідчити про розвиток раку, але при цьому часто на них не звертають належної уваги. Як розповіли фахівці, дуже важливо відстежувати зміни грудей. Наприклад, ущільнення в молочних залозах часто з’являються і зникають через гормональні зміни – багато хто звик до цього і не звертають особливо уваги. Тривогу необхідно бити, якщо ущільнення росте або не зникає через кілька тижнів. Терміново відвідайте лікаря, якщо виявили виділення з сосків, зміна їх виду або форми.

Читайте також:  Лікар назвав причини еректильної дисфункції після 40 років

Варто сходити до лікаря, якщо вас довгий час турбує здуття живота. Особливо, якщо цей симптом супроводжується порушенням апетиту, різкою втратою ваги, безпричинними змінами менструального циклу.

Будь-які зміни шкіри або слизових – поява дивних плям, родимок, ущільнень, тривале загоєння травм, повинні стати приводом для візиту до лікаря. За родимками, діаметр яких перевищує 5 міліметрів, потрібно постійно спостерігати – для цього достатньо хоча б раз на рік показувати таку родимку дерматолога. Якщо родимка раптом почала змінюватися, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Збільшення лімфатичних вузлів через інфекції є нормальним. Але якщо ви не хворіли, а лімфовузли збільшені довше двох тижнів або раптом почали швидко рости, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину.

Читайте також:  Для чого в раціоні потрібні курячі яйця