Лікар Наталія Кондакова перерахувала симптоми, які допоможуть визначити, що в роботі печінки та жовчного міхура не все гаразд.

Якщо з ранку у вас немає апетиту і ви буквально змушуєте себе поснідати – це одна з ознак того, що в жовчному міхурі, швидше за все, є застій. Через це жирна їжа не може перетравитись повною мірою. В результаті після з’їденого жирного вас взагалі може нудити.

«З застоєм жовчі пов’язаний ще один симптом – свербіж шкіри. Він може посилюватись у нічний час, при цьому шкіра без висипів. Це пов’язано із застоєм жовчі та накопиченням білірубіну в шкірі», — каже експерт.

Читайте також:  Як прийти до норми після стресу: психотерапевт назвав ефективні способи

Дуже часто при збоях у роботі печінки та жовчного міхура виникає запор або, навпаки, діарея. Справа в тому, що при нормальній роботі ШКТ жовч дратує слизову оболонку кишечника і «включає» перистальтику. Немає жовчі – немає нормальної моторики.

Тому запори не завжди лікуємо проносними, іноді ефективніше використовувати жовчогінні препарати.

Болісні відчуття у правому підребер’ї — одна з частих ознак того, що печінка потребує підвищеної уваги. Адже сама собою вона не болить. Давати неприємні відчуття може спазм жовчних проток. Іноді біль виникає через набряк чи запальний процес у кишечнику там, де виходить жовч.

Читайте також:  Лікар розповіла, у яких випадках вино може приносити користь

Якщо ви помічаєте за собою часті зміни настрою, дратівливість без причини, на сполох — це також може говорити про те, що є проблеми із жовчним. Здавалося б, який зв’язок? Найбезпосередніший.

«При порушенні процесів детоксикації в печінці та поганому відтоку жовчі, невідпрацьовані продукти затримуються в крові та проникають у головний мозок, викликаючи нейрозапалення та змінюючи баланс нейромедіаторів».

Більше того, через зростання рівня аміаку та гомоцистеїну та їх неправильної утилізації (печінка не справляється) може виникати туман у голові, відчуття втоми.