Згідно з дослідженнями, поява сивого волосся може бути ознакою проблем в роботі серця. Також вчені називають інші дивовижні сигнали організму про те, що серце може бути нездоровим.

Сиве волосся може сигналізувати про високий ризик серцевих захворювань у чоловіків, констатують дослідники з Іспанії. За їхніми даними, поява великої кількості сивини часто асоціюється з розвитком захворювання коронарної артерії, викликаного накопиченням холестеринових бляшок. До такого висновку вони прийшли, проаналізувавши показники здоров’я 545 чоловіків віком від 42 до 64 років. Виявилося, що учасники, які мали багато сивого волосся, в 80 відсотках випадків страждали серцевими захворюваннями.

Крім сивини, на можливі проблеми в роботі серця можуть вказувати інші дивовижні сигнали організму, повідомляє портал The Health Site.

Хропіння. Він може викликатися станом апное уві сні, яке характеризується зупинками дихання у сплячої людини. В цьому випадку можливі фізіологічні зміни, що призводять до підвищення кров’яного тиску, поганого кровотоку і зростаючого навантаження на серце, що загрожує дуже серйозними його порушеннями.

М’язові спазми. Якщо ви відчуваєте це часто, це може означати, що в артеріях ваших ніг утворилися бляшки, що утрудняють нормальний кровотік. Через це серце втрачає здатність ефективно перекачувати багату киснем кров до різних частин тіла.

Темні плями під нігтями. Травмований палець може привести до появи крові або синців під нігтями, – однак, якщо плями під пластинами виникають нез’ясовно, це може бути тривожним сигналом організму про погану роботу серця.

Оніміння або холод в кінцівках. Дані симптоми можуть виникати через поганий кровообіг, звуження або закупорки артерій кров’яними згустками, що є одним з основних факторів загрожують життю серцево-судинних катастроф.

Синюватий відтінок шкіри. Це ймовірний сигнал зниження рівня кисню в крові – даний стан пов’язане з ризиком закупорки кровоносних судин.

Еректильна дисфункція. Згідно з даними, опублікованими Журналом Американської Медичної Асоціації, вона може бути сигналом серцево-судинних захворювань у чоловіків, передвісником серцевого нападу, що викликається атеросклерозом.