Багато курців відмовляються кидати свою шкідливу звичку, оскільки бояться набрати у вазі. Однак куріння є значно небезпечнішим для здоров’я людини, ніж наявність декількох зайвих кілограм, як з’ясували дослідники з Японії.

Японські вчені встановили, що колишні курці, які додали у вазі після відмови від куріння, не стикаються з підвищеним ризиком смерті. Між тим, в середньому, людина, яка кинула палити додає 13 кг протягом року. Вчені вважають, що нікотин пригнічує апетит і прискорює метаболізм, чим і пояснюється більш стрункі талії у любителів сигарет. Відзначимо, що організм людини є прекрасною самоналагоджувальною системою, і через деякий час після відмови від куріння він переходить на новий режим, який дозволяє легко видалити зайві кілограми.

Читайте також:  Як швидко дати відпочити очам у середині дня

Однак перспектива серйозно поправитися утримує багатьох людей від того, щоб кинути палити, як показують численні соціологічні дослідження. Японські вчені з’ясували, що хоча ці страхи і виправдовуються, продовжувати палити для людини значно більш небезпечно, ніж поправитися на кілька кілограмів. І навіть якщо людина стає важчою після відмови від куріння, зайва вага не впливає на її тривалість життя. А от куріння суттєво скорочує той термін, який відпущений людині на нашій планеті.

Ця новина була озвучена незабаром після оголошення результатів дослідження, яке тривало кілька десятків років. Воно показало, що курці, в цілому, є більш худорлявими, ніж некурящі. І коли людина відмовляється від куріння, то це призводить до підвищення апетиту і поліпшення почуття смаку, що змушує її більше їсти. Крім того, продукти харчування виступають в ролі свого роду замінника сигарет, які забезпечують курцям той “кайф”, якого він не має. Нарешті, прийом їжі допомагає “зайняти руки”, так як багато колишніх курців скаржаться на те, що їм не вистачає звичних фізичних дій, пов’язаних з утриманням сигарети в руках і користуванням запальничками.

Читайте також:  Лікарі розповіли, чим загрожує вживання одного келиха вина на день

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК КИНУТИ КУРИТИ

ЛІКИ ВІД КУРІННЯ

СТОМАТОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КУРЦІВ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News