Точний діагноз може поставити тільки кваліфікований фахівець.

Шизофренія – це серйозний психічний розлад. Перш ніж поставити або спростувати діагноз, фахівці проводять ряд аналізів і тестів. Тому нижче представлений список ні в якому разі не можна вважати істинною в останній інстанції. При виявленні у себе ранніх симптомів шизофренії, слід звернутися за допомогою в лікарню.

Даний психічний розлад, зачіпає всі групи населення, при ньому спотворюється мислення і сприйняття світу. Перші ознаки захворювання можуть проявитися у віці від 16 до 30 років. Точна причина захворювання дотепер не встановлена, медики вважають, що вона передається «у спадок» – генетичним шляхом.

Ізоляція від суспільства

На початковій стадії шизофренії людина може уникати спілкування з людьми, в тому числі зі своєю сім’єю і друзями. Така людина буде прагнути до повної ізоляції, може перестати ходити на заняття в школу, на роботу або інші соціальні заходи, навіть якщо раніше любила відвідувати місця масового скупчення людей. До початкових ознак психічного розладу можна віднести в тому числі відмову від улюбленого заняття або від їжі.

Особиста гігієна

Людина, у якої починає проявлятися психічний розлад, перестає стежити за особистою гігієною. Вважається, що при шизофренії навіть найпростіші дії видаються хворому дуже складними. Кваліфіковані фахівці відзначають, що людина з розладом починає повільно приймати ванну, повільно чистити зуби і дуже довго вмивати обличчя. Поступово інтервали між процедурами збільшуються, і якщо ви помітите подібні ознаки у своїх близьких, починайте бити тривогу. Така поведінка проявляється і при іншому захворюванні – депресії.

Релігія та інші одержимості

Шизофренія може почати виявлятися у вигляді одержимості релігією, містикою, езотерикою і субкультурами, а також паранормальними явищами. Пацієнти з психічним розладом схильні до крайнощів і галюцинацій на грунті своєї прихильності.

Різкі рухи

Мимовільні різкі рухи також можуть свідчити про те, що в людини проявляється шизофренія. Пацієнти з таким розладом на ранній стадії починають часто моргати, посмикувати куточками рота, а також у них занадто активна міміка. Варто відзначити, що якщо активна міміка завжди була властива людині, значить вона ніякого відношення не має до психічного розладу. Також фахівці рекомендують звертати увагу на рух кінцівок.

Голоси в голові

Шизофренія може вразити будь-який з п’яти людських почуттів, але слухові галюцинації проявляються найчастіше. Хворі починають чути голоси і виконувати ті вимоги, які вони висувають. При такій ознаці властиво розірваність мислення. Іншими словами, людина впевнена, що не всі думки в її голові належать саме їй.