Здається, сьогодні навіть школярі знають, що в молоці міститься кальцій, а тому його вживання приносить велику користь скелету, роблячи його кістки міцнішими. Але з’ясувалося, що це не так. Точніше, не зовсім так.

Можливо, пити молоко і корисно для міцності кісток, але це правило працює не для всіх. Вживання молочних продуктів пов’язано з підвищенням мінеральної щільності кісток у чоловіків, тоді як у жінок цього не відбувається. Це встановили дослідники з США.

Вченими були обстежені 1 522 чоловіки та 1 144 жінки у віці від 32 до 81 року. Вони вивчили об’єм молочних продуктів у раціоні випробовуваних і зіставили ці дані з результатами аналізу мінеральної щільності кісток.

Читайте також:  Секрети довголіття: названо корисні для серця продукти

Ця робота в черговий раз підтвердила, що з віком людини її кістки стають менш щільними, а, значить, більш крихкими. Цей процес робить кожного з нас більш вразливими перед «віковими» переломами, які можуть бути не просто неприємністю, а справжньою серйозною загрозою для здоров’я і життя. Але дослідники не знайшли підтверджень того, що вживання молочних продуктів підвищують міцність кісток у жінок.

«Ми з’ясували, що підвищений вміст молочних продуктів в раціоні позитивно впливає на мінеральну щільність його кісток і міцність хребта у чоловіка, але аналогічного зв’язку щодо жінок ми не знайшли», – повідомили автори проекту.

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту від хронічного захворювання нирок

При цьому вчені відзначили, що найбільший позитивний ефект вживання молочних продуктів давало чоловікам старше 50 років. Мова йде про такі продукти, як молоко, йогурт і сир.

Джерело: МедікФорум