Думки тут самі різні: одні бояться травневого сонця , а інші з нетерпінням чекають. Істина ж , як завжди , посередині.

Прихильники травневого сонця стверджують , що м’які і розсіяні сонячні промені в цей час особливо корисні і тим більше нешкідливі, а крім того , кажуть вони , засмага , отримана в травні , дуже довго тримається.

Противники кажуть: після зими організм ослаблений , і передозування ультрафіолету в цей час може призвести до найсерйозніших наслідків , аж до онкології.

Перша думка вселяє оптимізм , а друга звучить лякаюче . Але що ж радять лікарі?

Світлана богульнік , сімейний лікар: «Дійсно організм в травні особливо ослаблений і ще не готовий у всеозброєнні зустрітися з ударною дозою ультрафіолету. «Сонячне передозування » в цей час у багатьох людей може викликати до життя серйозні проблеми: головний біль , підвищення артеріального тиску , порушення роботи шлунково-кишкового тракту та порушення сну. Також слід враховувати , що надлишок ультрафіолету в цей час може « підкосити » імунну систему ще більше і організм на якийсь час практично втрачає здатність чинити опір численним вірусам . Саме тому , до речі , кінець весни і початок літа характеризуються черговим витком респіраторних захворювань ».

Так що ж слід повністю відмовитися від спроб засмагати в травні ?

С.Б. : «А це вже інша крайність. Травневе сонечко , звичайно , в розумних дозах дуже корисно. Помірні і правильно організовані сонячні ванни сприяють зміцненню імунітету , дозволяють організму поповнити запаси такого необхідного йому вітаміну D , забезпечують шкірі рівномірний , безболісно отриманий , і, що важливо , дійсно стійкий загар . А скільки позитивних емоцій ми отримуємо від ласкавого весняного сонечка ! Тому якщо дотримуватися основних правил травневого засмаги і приймати сонячні ванни обережно , то організму це буде тільки на користь ».

Правила , про які не можна забувати в травні

Найкращий час для прийняття сонячних ванн у травні: 10.00 – 13.00 і 15.30-18.00 . А ось період з 13.00 до 15.00 категорично протипоказаний навіть у травні . Так , сонце ще не палить так нещадно , як це буває в липні , але в полуденний час ризикувати не варто вже зараз – прямі сонячні промені шкідливі в будь-який час року. Особливо уважним слід бути людям з білою , тонко. і чутливою шкірою – вони можуть обгоріти особливо швидко. А от якщо грітися на сонечку в призначені години , то загар « ляже » рівно , та й відчуття будуть безболісними .

Збільшуйте час перебування на сонці поступово. Почніть з п’яти хвилин , якщо у вас дуже біла шкіра і з 10-15 , якщо ви власник смаглявої шкіри . Кожен день можна збільшувати час перебування на сонці на 2-3 хвилини. Через тиждень можна практикувати сонячні ванни в « два підходи » – у ранкові години і також у вечірні . Наприклад , 10-15 хвилин на сонці , 10-15 в тіні – і так двічі. Увечері повторюємо .

Деякі лікарські препарати підсилюють чутливість до ультрафіолету , тому якщо ви що-небудь систематично приймаєте , то обов’язково проконсультуйтеся з лікарем , чи можна вам зараз засмагати.

Знову-таки наявність будь-якого хронічного захворювання – це привід звернутися за консультацією до лікаря. Ряд захворювань , наприклад , онкологічна група , повністю виключають тривале перебування на сонці хоч навесні , хоч влітку .

Сонцезахисні креми . Це ласкаве сонечко може бути дуже підступним , адже ультрафіолет не тільки прискорює процеси старіння шкіри , але і може викликати до життя ріст ракових клітин. Щоб нічого такого з вами не трапилося , обов’язково скористайтеся сонцезахисним кремом. Такий засіб потрібно вибирати відповідно до типу шкіри , тільки хороших косметичних фірм , а наносити товстим шаром за 15-20 хвилин до виходу на сонце . Основне правило при виборі такої косметики : чим світліша шкіра , тим вищий повинен бути рівень захисту від ультрафіолету SPF. Це означає , людям зі світлою шкірою потрібен засіб з SPF від тридцяти і вище. Наносите сонцезахисний крем після кожного купання і не економте , тим більше , що залишати його на наступний рік не рекомендується.

Засмагати краще біля водойми – тут повітря відрізняється підвищеною вологістю. А це означає , що шкіра , по-перше , менше втрачає вологу ( тобто , вона втрачає , але насичене вологою повітря частково компенсує цю втрату ) , а , по-друге , біля води шкіра швидше придбає бажаний загар.

І завжди пам’ятайте: на пляж ( або де ви плануєте засмагати ) потрібно йти без декоративної косметики : туш , тональний крем , пудра , губна помада , косметичні олівці слід залишити для інших випадків – тут вони можуть викликати серйозну алергічну реакцію.

Обов’язково захищайте від сонця голову і очі , а тому , збираючись на пляж , завбачливо захопіть з собою капелюх або панаму і сонцезахисні окуляри .

Чим ще корисний загар в травні

Травневе сонечко в розумних дозах – це ефективний і економний спосіб зміцнити імунітет після довгої зими . День за днем , відкриваючись назустріч сонечку , ми стаємо більш міцними і здоровими .

Дерматологи діляться секретом : якщо у вас є вугрі і будь-які методи боротьби з ними дають лише короткочасний ефект , спробуйте позбутися від акне за допомогою травневого сонечка , яке забезпечує надійний довгостроковий ефект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ?