Кращий спосіб перемогти захворювання печінки – це запобігти його появі, якщо це взагалі можливо. У нашій статті наведено тринадцять корисних порад для підтримки здоров’я печінки.

1. Дотримуйтесь здорову дієту

Якщо ви страждаєте надмірною вагою або ожирінням, у вас є ризик розвитку жирної печінки. У свою чергу, це може призвести до виникнення неалкогольної жирової хвороби печінки – одного з найбільш швидко прогресуючих захворювань. Важливу роль у скороченні жиру в печінці може зіграти зниження ваги.

2. Ваша дієта повинна бути збалансованою

Уникайте вживання висококалорійних продуктів, насичених жирів, рафінованих вуглеводів (таких як білий хліб, білий рис і звичайні макарони) і цукру. Не вживайте в їжу сирих або недоварених молюсків.

Для добре збалансованої дієти, вживайте в їжу клітковину, яку ви можете отримати зі свіжих фруктів, овочів, цільно зернового хліба, рису і злаків.

Їжте м’ясо (але обмежуйте кількість червоного м’яса), молочні продукти (знежирене молоко і невелику кількість сиру) і жири («хороші», мононенасичені і поліненасичені жири, які містяться в рослинних оліях, горіхах, насінні і рибі).

Читайте також:  Чотири помилки по відношенню до здоров'я припускаються практично всі люди

Важливим елементом збалансованої дієти є гідратація, тому пийте багато води.

3. Регулярно виконуйте фізичні вправи

Розтяжка

Коли ви систематично тренуєтеся, це допомагає спалювати тригліцериди, а, крім того, зменшити вміст жиру в печінці.

4. Уникайте токсичних речовин

Токсичні речовини можуть пошкодити клітини вашої печінки. Обмежте прямий контакт з токсинами, що містяться в миючих і аерозольних продуктах, інсектицидів, хімічних речовин і добавках. Коли ви використовуєте аерозолі, надіньте маску і переконайтеся, що кімната провітрюється. Уникайте палити.

5. Вживаючи алкоголь, не забувайте про дисципліну

Вино

Алкогольні напої можуть створити безліч проблем зі здоров’ям. Вони можуть зруйнувати клітини печінки і пошкодити її. Поговоріть зі своїм лікарем про те, яку кількість алкоголю вам можна вживати. Вам можуть порадити вживати його в помірних дозах або повністю припинити його вживання.

6. Уникайте вживання заборонених речовин

У 2012 році майже 24 мільйони американців у віці 12 років і старше нелегально вживали заборонені речовини (тобто, вони вживали наркотики протягом місяця до проведення опитування). Це становить 9,2 % населення у віці 12 років і старше. Перелік заборонених речовин включає марихуану, гашиш, кокаїн (including), героїн, галюциногени, летючі наркотичні речовини або психотерапевтичні препарати, що відпускаються за рецептом (знеболюючі та заспокійливі засоби, транквілізатори та стимулятори), що використовуються для немедичних цілей.

Читайте також:  Більше шкоди, ніж користі: харчові добавки пов'язані з високим ризиком онкології
7. Користуйтеся тільки стерильними голками

Голка

Звичайно, заражені голки асоціюються не тільки з внутрішньовенним вживанням наркотиків. Вам слід спостерігатися у лікаря і робити аналіз крові кожен раз після будь-якого виду втручань з використанням гострих інструментів або голок. Небезпечні (хоча і рідкісні) методи ін’єкцій можуть виконуватися в умовах стаціонару і потребують подальшому спостереженні. Не забувайте використовувати тільки стерильні голки для виконання татуювань і пірсингу.

8. Вам необхідна медична допомога, якщо у вас був незахищений контакт крові з потенційно зараженим середовищем

Якщо з якоїсь причини ви вступали в контакт з чужою кров’ю, негайно зверніться до лікаря. Якщо ви дуже стурбовані, зайдіть у відділення невідкладної допомоги в найближчій лікарні.

Читайте також:  Пітливість може виникати як симптом небезпечних захворювань
9. Уникайте ділитися предметами особистої гігієни

Наприклад, бритви, зубні щітки і кусачки для нігтів можуть містити забруднені мікроскопічні частинки крові або інших фізіологічних рідин.

10. Вибирайте безпечний секс

Презерватив

Незахищений секс або статеві контакти з декількома партнерами збільшують ризик зараження гепатитами В і С.

11. Регулярно мийте руки

Мийте руки теплою водою з милом кожен раз після використання туалетної кімнати, зміни підгузника, перед приготуванням їжі або перед їжею.

12. Дотримуйтесь інструкції по застосуванню лікарських препаратів

Ліки

Якщо ви приймаєте ліки неправильним чином (у великих дозах, неправильно призначені або при взаємодії з іншими лікарськими засобами), ви можете пошкодити вашу печінку. Ніколи не змішуйте лікарські препарати і алкоголь, навіть якщо вони приймаються одночасно. Скажіть своєму лікарю про будь-які безрецептурні ліки, харчові добавки, а також натуральні засоби або трави, які ви приймаєте.

13. Пройдіть вакцинацію

Існують вакцини проти гепатитів А і В. На жаль, вакцини проти вірусу гепатиту С не існує.