Тромбоз – третє в світі за поширеністю захворювання серцево-судинної системи. Чим старше ми стаємо, тим вище наш ризик. Ось основні ознаки того, що і ви можете бути в небезпечній групі.

Тромби – згустки крові, які згорнулася – необхідні для підтримки нормальної роботи нашого організму. У нормі вони сприяють швидкому загоєнню ран або подряпин, прискорюючи наше одужання, після чого розсмоктуються без сліду. Але ось якщо тромб утворюється всередині вен — бути біді. Якщо такий згусток крові відірветься, він може закупорити життєво важливі органи і привести до швидкої смерті. Зверніть увагу на ці ознаки, які можуть попереджати про формується в організмі тромбі.

Судоми ніг

Багато пацієнтів, у яких був тромб в нижніх кінцівках, кажуть, що безпосередньо перед нападом вони часто відчували судоми в ногах. Якщо це ваш випадок, обов’язково зверніться до лікаря — якщо пропустити тромб, наслідки можуть бути по-справжньому серйозними.

Поколювання в кінцівках

Знайоме відчуття сотень голочок, як би впилися в руку або ногу? Якщо цей симптом наздоганяє вас часто, і особливо якщо ви відчуваєте поколювання тільки в одній руці або нозі, Вам безумовно варто якомога швидше звернутися до лікаря. Тому що такого роду оніміння – один з класичних симптомів тромбу.

Блідість шкіри

Тромб ускладнює нормальну циркуляцію крові, результатом чого стає блідість на певних ділянках шкіри. Якщо ви помітили, що одна ваша нога (або область її) блідіша за іншу, терміново зверніться до лікаря – це може бути серйозним сигналом.

Зміна температури шкіри

Ще один поширений ранній симптом утворення тромбу – зміна температури шкірних покривів. Через порушення кровотоку область шкіри над місцем утворення тромбу може стати більш холодною або теплішою — і це привід якомога швидше звернутися до лікаря!

Болі в спині

Помітивши періодичні болі в спині, навряд чи ми запідозримо тромб – і абсолютно марно. Якщо згусток крові утворюється в області тазу або однієї з черевних вен, він може проявляти себе саме через болі в спині — якщо ви помітили у себе подібні симптоми, зверніться до лікаря якомога швидше.

Надмірне потовиділення

Цей симптом повинен вас насторожити, якщо проявляється в поєднанні з будь-якими іншими ранніми проявами тромбу, про які ми говорили вище. Найчастіше підвищене потовиділення з’являється, якщо тромб утворюється в області серця або легенів — дуже небезпечний симптом.

Задишка

Ще один симптом, який може попереджати про тромб, який утворюється в легенях — задишка. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви стали помічати за собою щось подібне – це може бути по — справжньому серйозно.

Коли пора викликати “швидку”?

Якщо тромб потрапляє в загальний кровотік, він може закупорити судини, завадивши кровопостачанню життєво важливих органів — серця, мозку або легенів. Важливо вчасно розпізнати симптоми і негайно звернутися за допомогою. Обов’язково викликайте “швидку”, якщо помітили у себе або близьких такі симптоми:

  • Утруднене дихання або відчуття, що не вистачає кисню;
  • Біль у грудях або відчуття дискомфорту, яке посилюється при кашлі або вдиху;
  • Мокрота з кров’ю при кашлі;
  • Труднощі з промовою;
  • Погіршення зору;
  • Запаморочення або непритомність.