Люди, які працюють більше 49 годин на тиждень, більш активно налягають на спиртні напої, порівняно з тими, хто працює належні 40 годин. Такого висновку дійшли експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Трудоголіки і працівники, які змушені регулярно затримуватися, згодом вживають більше алкоголю, як припустило клінічне дослідження. Якщо людина витрачає на роботу більше 49 годин на тиждень, то вона вживає, в середньому, на один келих вина або кухоль пива більше, ніж ті, хто працює з 9 до 5. Експерти запевняють, що трудоголіки використовують алкоголь як самовинагороду після довгого стресового трудового тижня.

Також автори дослідження попереджають, що криза, що розгортається в багатьох країнах, з подорожчанням вартості життя може змусити більше людей ставати вимушеними трудоголіками або шукати другу роботу, а всі ці навантаження приведуть їх до пошуку спиртних напоїв. Це останнє за часом дослідження, яке пов’язує кількість робочих годин на тиждень із рівнем вживання алкоголю.

Попередні наукові роботи щодо цього також показували, що якщо людина працює понад 48 годин на тиждень, то вона частіше буває п’яницею. І ось тепер проведено метааналіз 14 наукових досліджень за участю 105 тисяч осіб.

Доведено, що при витрачанні від 49 до 54 години на тиждень на роботу рівень вживання міцного зростає на 17,7 г чистого алкоголю. Це приблизно відповідає одному великому келиху вина або кухлі пива.