У зв’язку зі спалахом коронавірусу в усьому світі зарубіжні медики нагадали, як важливо дотримуватися правил гігієни. Зокрема, перераховані небезпечні захворювання, що викликаються вживанням забрудненої води.

За даними ВООЗ, забруднена питна вода щорічно призводить до 485 000 випадків смерті від діареї. Всесвітня організація охорони здоров’я побоюється, що до 2025 року половина населення світу буде жити в районах, які відчувають нестачу рідини. Для зниження ризику проблем зі здоров’ям важливо з’ясувати, з яких джерел вона отримана.

В іншому випадку людині загрожує діарея – патологічний стан з прискореною дефекацією і зміною характеристик стільця, що загрожує вкрай небезпечними наслідками для людини. У цьому ж списку холера, викликана бактерією Vibrio cholerae, яка процвітає в забрудненій воді. Патоген передається людям і через споживання їжі, забрудненої людськими фекаліями.

Не виключено і діагностування захворювання – гепатит А, що вражає печінку. Може поширюватися або при безпосередньому контакті з інфікованими пацієнтами, або при вживанні забрудненої води. Черевний тиф – хвороба, пов’язана з бактерією Salmonella typhi, в даному випадку уражається кишечник.

Малярія в свою чергу викликана самками комарів, які розмножуються в нечистій рідині. Симптоми включають лихоманку, головний біль і тремтіння. У гірших випадках ускладненнями є: пневмонія, важка анемія, кома, ймовірний і летальний результат.