Про найефективніші способи уповільнити старіння мозку розповів лікар і телеведучий Олександр Мясников.

Ця проблема спостерігається не тільки у літніх, але і у молодих людей, тобто від віку вона залежить не на 100%. За словами Мясникова, сучасні люди живуть в умовах стресу, не вмію правильно на нього реагувати, мало рухаються, лінуються вести правильний спосіб життя.

Один із способів уповільнення старіння мозку-соціальна активність.

– Потрібно зберігати інтерес до життя, бути молодим, хоча б всередині, всім цікавитися, багато читати, багато думати, — порадив медик.

Другий спосіб – правильно харчуватися, зокрема, в профілактиці деменції корисні морепродукти. Третій спосіб – регулярні фізичні навантаження.

Читайте також:  Піші прогулянки можуть сповільнити біологічне старіння

– Ви повинні бути активні, тільки тоді ваш мозок буде працювати, – підкреслив Мясников.

Неодноразово зазначалося, що фізична активність добре впливає на мозкову діяльність.

Крім того, медик нагадав, що куріння викликає атеросклероз судин головного мозку, що, в свою чергу, веде до деменції.

У своєму розвитку деменція проходить три стадії. Спочатку погіршується пам’ять. У міру розвитку хвороби симптоми стають все очевиднішими: людина починає забувати те, що відбувалося з ним годину тому, змінюється і його поведінка. На пізній стадії деменції ті, хто живе з цим діагнозом, повністю залежать від своїх рідних. Вони більше не можуть самостійно їсти, забувають, як ходити в туалет, не впізнають своїх близьких. Людина стає агресивною, нестерпною або втрачає інтерес до життя.

Читайте також:  Медики перерахували звички, які здатні нашкодити легеням