Показник середньої світової тривалості життя зростає. Тепер ми живемо 6 років довше. Але ніхто не в силах вплинути на події в світі і смертність. Сьогодні ми розповімо про “позасезонні” захворювання, які рік за роком забирають мільйони життів.

Ясно, що поки увага прикута до пандемії коронавірусу, люди продовжують вмирати від інших хвороб. За даними ВООЗ, частка смерті від старості становить лише 5%. Основними причинами вже 20 років залишаються серцево-судинні захворювання.

Інсульти, інфаркти та інші хвороби серцево-судинної системи все частіше атакують людей молодого віку. Найпоширенішою залишається ішемічна хвороба серця, що розвивається через закупорку судин тромбами і бляшками.

Чому виникає ІХС:

  • Супутні хвороби: цукровий діабет, гіпертонія, ожиріння, підвищений холестерин;
  • Шкідливі звички: куріння, алкоголізм;
  • Стрес;
  • Спадковість.
Читайте також:  Дієтологиня назвала продукт, який зменшує жир на животі

Інфаркт відбувається через перекриття судини відірвалася атеросклеротичної бляшкою. Людина відчуває пекучий і давить біль за грудиною, утруднене дихання, втрату орієнтації. В такому стані рекомендується негайно викликати швидку допомогу, ні в якому разі не переносити напад на ногах. Часто наші близькі похилого віку просто заглушають біль таблетками, не надаючи ситуації значення. Таке допускати не можна.

Радимо пройти обстеження у лікаря-кардіолога, який напевно пропише спеціальну здорову дієту, препарати для зниження холестерину і нормалізації пульсу, сечогінні. У запущеному випадку нерідко потрібне оперативне лікування.

Друге місце в рейтингу смертельних захворювань займає онкологія, рівень захворюваності якої невблаганно зростає. Фахівці аргументують це старінням населення і поліпшеною діагностикою. Чим частіше проходити обстеження, тим вище ймовірність виявити рак на ранній стадії, що піддається лікуванню. Серед жінок найбільше поширена карцинома молочних залоз, серед чоловіків-легенів, бронхів, трахеї. Є список загальних симптомів злоякісних пухлин в організмі:

Читайте також:  Відома спеція виявилася однією з найбільш корисних

* ранки на тілі погано гояться;
* з’являються ущільнення в грудях, пахвових западинах;
* людина різко втрачає у вазі;
* змінюється зовнішній вигляд бородавок і родимок;
* постійні болі в голові та інших областях.

Замикає трійку пневмонія. Обструктивна хвороба легень небезпечна своїм безсимптомним початком. Але є ряд проявів, за якими її можна діагностувати:

* задишка;
* постійний кашель з мокротою;
* перманентна втома.

Плачевно, що для багатьох ці симптоми – щоденна норма. Особливо для курців зі стажем, співробітників шкідливих виробництв, жителів екологічно забрудненої території.

Ще дві вкрай поширені хвороби – діабет і деменція, якої частіше схильні жінки. Смертність від цукрового діабету за останні 20 років збільшилася на 70%, від нього переважно гинуть чоловіки.

Читайте також:  Всього один стакан молока в день може продовжити життя

З хорошого: ВІЛ і СНІД пішли на більш низьке місце в рейтингу, з 8 на 19.

У 2017 році туберкульоз був визнаний найбільш смертоносною світовою інфекцією, адже їм дуже легко заразитися. Але вже до 2020 року смертність зменшилася на 30%.

Ми закликаємо вас не забувати якомога частіше перевіряти своє здоров’я і проходити щорічну диспансеризацію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News