Жодна жінка не застрахована від такої «недуги», як целюліт. Не так давно вважалося, що целюліт – це всього лише банальне відкладення жиру. Що з’являється він лише з віком … І що цю недугу придумали багаті клієнти салонів краси, які надмірно дбають про свою фігуру. Більшість же дотримувалося думки: якщо цей дефект не турбує, не варто засмучуватися. І дійсно, при целюліті нічого не болить.

Однак недавні наукові дослідження виявили, що целюліт – тривожний симптом. Це попередження про те, що пора міняти спосіб життя, думати про здоров’я, про необхідність правильніше харчуватися і більше рухатися. Поява целюліту говорить про те, що в організмі порушений обмін речовин.

Причини виникнення целюліту – найрізноманітніші: це може бути генетична схильність, зайва вага, ендокринні та судинні патології, гормональні зміни. Він виникає від неправильного харчування, нездорового способу життя – зловживання алкоголем, сигаретами …

Абсолютно невірно вважати, що це вікова неприємність. Целюліт буває як у молодих, так і у жінок в роках. Є чимало молодих і худорлявих жінок, які зіткнулися з цією проблемою. У молодому віці він може з’явитися під час статевого дозрівання. Часто виникає при вагітності, а вже на початку менопаузи помічений у більшості жінок. На жаль, целюліт – це суто жіноче явище. З’являється в характерних місцях: внизу живота, на сідницях, стегнах, в області передпліччя, на внутрішній стороні коліна …

Визначити його просто. Зовні шкіра виглядає горбистою, за своєю структурою схожа на апельсинову кірку. Целюліт може мати 4 стадії розвитку, але краще не запускати і починати боротьбу за гарне тіло з першої стадії.

Для лікування целюліту необхідний комплексний вплив на організм. Сенс його в тому, щоб активізувати обмін речовин, вивести шлаки, прискорити розпад жирових клітин, зміцнити мускулатуру і сполучну тканину. Починати потрібно з дієти. Рекомендуються продукти, багаті баластними речовинами: крупи, хліб грубого помелу. Також в раціоні повинні бути присутніми вітаміни і мінеральні речовини, які є в молоці, нежирному м’ясі та рибі, картоплі, овочах, фруктах, зелені. Калорійність дієти не повинна перевищувати 1200 ккал. При цьому рідини слід вживати не менше двох літрів на день. Обов’язкові відшлакові напої – в цьому сенсі незамінний зелений чай …

У домашніх умовах для профілактики целюліту необхідна гімнастика. Не менше трьох разів на тиждень по 30 хвилин. Але тут краще порадитися з фахівцем, щоб з’ясувати, який комплекс підходить саме вам.

З найбільш доступних засобів можна ще порадити носити просторий, не здавлюючий одяг, зручне взуття на середньому або низькому каблуці. Спробуйте масажувати проблемні місця роликовим масажером.

Що стосується сучасних антицелюлітних препаратів, то тут важливо уважно читати анотації та етикетки. Пропоновані засоби повинні містити такі компоненти, як плющ, кінський каштан, рускус, тигрову траву, водорості, солі Мертвого моря, кофеїн, вітамін А, амінокислоти, жиророзщеплювальні ферменти. Дуже популярна ще й обліпиха, яка, як з’ясувалося, сприяє зміцненню структури шкіри.

До новітніх розробок відносять креми з магнітними частинками, препарати, що містять позитивно і негативно заряджені іони. Деякі косметичні фірми пропонують використовувати саліцилову кислоту: вона володіє ефективною відлущувальною дією.

Останнім часом розроблено чимало методів лікування целюліту. Наприклад, електростимуляція, яка за допомогою струмів низької і середньої частоти відновлює тонус клітини. Фонофорез дозволяє за допомогою ультразвукової хвилі вводити лікарські препарати, що нормалізують клітинний обмін. Популярна гідротерапія. Насамперед, – це душі, ванни і лазні. Ефективні термальні обгортання з морськими водоростями або морським мулом, незамінний душ Шарко. Нещодавно особливо популярними стали водоростеві ванні – через їх особливий мінеральний склад.

Ну а в цілому навіть мінімум із запропонованих засобів – гімнастика, душ, плавання, дієта – допоможе зберегти здоров’я, зробить кожну жінку красивішою. Так що головна порада – приділяти собі якомога більше уваги!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЦЕЛЮЛІТУ

П’ЯТЬ СЕКРЕТІВ, ЯК ПОЗБУТИСЯ ЦЕЛЮЛІТУ

МІФИ І ФАКТИ ПРО ЦЕЛЮЛІТ