У Швеції вчені з’ясували, що кілограм жиру на животі робить украй негативний вплив на життя і здоров’я людини. У ряді випадків можливий розвиток діабету, особливо у молодих жінок.

Дослідники Упсальського університету встановили, що черевні відкладення слід вважати основною причиною, що викликає серцево-судинні захворювання. Спостереження за 325 тис. добровольцями показали, що у представниць слабкої статі кожен набраний кілограм вісцерального жиру збільшує ризик розвитку діабету другого типу більш ніж у сім разів.

У чоловіків небезпека даного захворювання зростає в два рази, при цьому погіршується обмін речовин. Для того, щоб успішно боротися з ожирінням, слід змінити спосіб життя. Необхідно виключити з раціону фастфуд, обмежити себе в солодких стравах і газованих напоях.

Читайте також:  Не робіть так: 5 поширених помилок у зберіганні ліків удома

Вчені рекомендують почати вживати велику кількість фруктів і овочів, ввести в раціон бобові. Корисно харчуватися нежирним м’ясом і рибою, треба їсти горіхи і насіння гарбуза, в їжу слід додавати перець чилі, орегано і розмарин.

Каву або чай потрібно пити без цукру. Разом з тим, вкрай важливі заняття фізкультурою і прогулянки на свіжому повітрі, відзначають фахівці.