Комбінація може перешкоджати здібності організму засвоювати їх, що призводить до дефіциту.

Хоча багато з того, що нам потрібно, можна отримати за допомогою здорової, збалансованої дієти, деяким з нас буде потрібна додаткова добавка.

Добавки – це один із способів гарантувати, що ви не пропустите необхідні поживні речовини. Однак є застереження, пов’язані з прийомом добавок, зокрема з тим, з чим ви їх приймаєте.

Нутриціолог застерігає, наприклад, від сумісного прийому добавок заліза та кальцію.

«Залізо і кальцій важливі для хорошого здоров’я, але при прийомі добавок пам’ятайте про їхню конкуренцію за всмоктування у системі травлення. Це може перешкоджати здатності організму ефективно засвоювати ці життєво важливі поживні речовини, якщо їх приймати разом. Залізо та кальцій конкурують за одні й ті самі рецептори, і в результаті кальцій перешкоджає засвоєнню заліза при сумісному прийомі», – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Читайте також:  Часте вживання чаю призведе до небезпечних захворювань

Це означає, що одночасний прийом препаратів кальцію та заліза небезпечний, оскільки кальцій може інгібувати всмоктування заліза та викликати розвиток залізодефіцитної анемії.

Якщо у вас виникли ознаки анемії, вам слід поговорити з вашим лікарем.

Якщо ви приймали добавки кальцію та заліза одночасно і стурбовані тим, що у вас можуть виникнути симптоми залізодефіцитної анемії, такі як втома та нестача енергії, задишка та помітне серцебиття (прискорене серцебиття), вам слід поговорити з вашим терапевтом.

Інші симптоми анемії включають:

 • Головні болі
 • Чуєте дзвін, дзижчання або шипіння в голові (Тіннітус)
 • Їжа дивна на смак
 • Почуття сверблячки
 • Хвора мова
 • Випадіння волосся – ви помічаєте, що при розчісуванні або миття випадає більше волосся
 • Бажання їсти непродовольчі товари, наприклад, папір чи лід (піка)
 • Важко ковтати (дисфагія)
 • Болючі відкриті виразки в кутах рота.
 • Нігті у формі ложки
 • Синдром неспокійних ніг.
Читайте також:  7 корисних властивостей курячих яєць

Як безпечно приймати добавки заліза та кальцію

Якщо вам необхідно приймати добавки заліза та кальцію, є безпечний спосіб зробити це. Якщо ви зробите це з інтервалом за кілька годин, це має гарантувати відсутність проблем.

«Щоб керувати будь-якими потенційними взаємодіями та забезпечувати оптимальне засвоєння, просто пам’ятайте, що час має вирішальне значення. Якщо вам потрібні добавки заліза та кальцію, розгляньте можливість прийому їх у різний час дня. Наприклад, приймайте добавку заліза (у поєднанні з їжею або добавкою, багатою на вітамін С) вранці, а добавку кальцію – ввечері. Такий поетапний підхід може допомогти звести до мінімуму взаємодію».

Читайте також:  Чим небезпечні їстівні гриби зібрані у лісі

Якщо вам потрібно приймати і кальцій, і залізо, найкраще приймати їх у різні дні, наприклад, одне під час обіду, а інше під час вечері. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж починати приймати нові добавки.