Основна небезпека бездротових навушників полягає в тому, що вони випромінюють електромагнітні хвилі поблизу від мозку людини. Особливо це стосується копій оригінальних гаджетів, так званих «реплік».

Як розповів доцент кафедри інформатики РЕУ імені Г.В. Плеханова Олександр Тимофєєв, у людини активність нервової системи теж має електромагнітні струми, і «число осіб, які страждають від магнітних коливань природи, тільки зростає», передає «Прайм».

Щоб перевірити безпеку навушників, вчений пропонує покласти смартфон і в підключених до нього навушниках відійти на деяку відстань. Якщо на відстані в кілька метрів сигнал стане слабким, значить, навушники безпечні.

Читайте також:  Хірург пояснив, яке взуття може деформувати стопу

– Пристрої, які мають мінімальну дальність впливу, максимально безпечні, — сказав експерт.

За словами експерта, про ризик розвитку раку через бездротові навушники заявили вчені з 40 країн. Справа в тому, зазначає Тимофєєв, що Bluetooth — джерело небезпечного електромагнітного поля, порівнянне за своїми властивостями з мікрохвильовим випромінюванням. При цьому, додав фахівець, говорити про статистику шкоди однозначно теж непросто, оскільки релевантних даних мало, а технології удосконалюються.

Шкідливими можуть бути не тільки бездротові навушники. Так, за оцінками ВООЗ, ще в 2015 році більше 1,1 мільярда дітей, підлітків і молодих людей мали ризик розвитку порушення слуху через використання навушників, що пов’язано з безконтрольно високим рівнем інтенсивності звуку.

Читайте також:  Вчені назвали рослину, яка допомагає в лікуванні раку

Джерело: 7mednews