ГоловнаНовини Здоров'я5 способів не захворіти на рак – поради онколога

5 способів не захворіти на рак – поради онколога

Чому виникає рак? Відповіді на це питання не можуть дати ні лікарі, ні вчені. З десятків гіпотез ясно одне — щось відбувається під час поділу клітин, і організм людини починає рухатися в несприятливу сторону поломки генів. Фактично, те що є причиною раку, і зробило з нас високорозвинених істот — складність і мінливість геному. Однак доведено, що якщо вести правильний спосіб життя, то можна значно знизити ризики онкології.

здоровий спосіб життя

Онколог, доктор медичних наук, професор Микола Жуков, розповідає, що потрібно зробити,щоб мінімізувати ймовірність раку.

“У людей, які ведуть здоровий спосіб життя, ризик раку у багато разів нижче! Безумовно є сенс дотримуватися ЗСЖ. Зрозуміло, без крайнощів”. – розповідає професор Жуков.

Читайте також:  5 заспокійливих чаїв, які можуть побороти симптоми застуди

Тримайтеся подалі від шкідливих виробництв

Намагайтеся не працювати і не жити поруч з хімічними заводами, небезпечними виробництвами. Навіть завантажена автотраса є потенційним джерелом канцерогенів.

Зробіть щеплення і проявляйте пильність

Онколог радить зробити щеплення від гепатиту В і вірусу папіломи людини. Також важливо бути пильним і намагатися не заразитися гепатитом С, який передається через кров і статевим шляхом.

Куріння і алкоголь

Це найсильніша інтоксикація для нашого організму. Якщо відмовитися від шкідливих звичок, організму будуть легше протистояти і чинити опір.

Правильне харчування

Доведено, що продукти багаті клітковиною, живлять корисну мікрофлору, і допомагаю нашому імунітету, а також захищають від раку ШКТ. До таких продуктів відносяться: овочі, фрукти, бобові.

Читайте також:  Названі 5 кращих продуктів, які забезпечують стійкість до стресу

Дотримуйтесь режиму роботи і відпочинку

Вдень потрібно активно працювати і багато рухатися, а вночі — міцно спати. При цьому важливо засипати до півночі, щоб не збивалися циркадні ритми.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News