Як розповів лікар-колопроктолог Олександр Кочатков, вино і часник (і взагалі продукти з яскравим вираженим смаком) можуть спровокувати геморой. За його словами, 70% людей хоча б раз стикалися з цією проблемою.

– Іншими причинами можуть бути порушення тонусу вен, неодноразові пологи, підйом важких предметів провокує приплив крові до органів малого таза, порушення стільця, сидяча робота, — зазначив Кочатков.

Дуже важливо не запускати захворювання, яке, крім іншого, здатне привести до втрати крові і зниження рівня гемоглобіну.

– Важливо змінити ритм життя. Займатися фізичною активністю, ходити, нормалізувати дієту, вживати велику кількість води і кисломолочних продуктів. Регулярно їсти інжир, курагу, чорнослив, буряк, — підкреслив медик.

Геморой – болісно збільшений венозний вузол біля заднього проходу. Якщо він виникає зовні від анального отвору, лікарі говорять про зовнішньому геморої. Внутрішній геморой розвивається всередині прямої кишки з вен, розташованих під її слизовою оболонкою.

Головна причина виникнення геморою-генетичний дефект, який обумовлює вроджену слабкість стінок венозних судин. В даному випадку можна говорити про те, що у людини є схильність до цього захворювання.

Однак для розвитку ознак патології необхідно вплив додаткових факторів. Це може бути нераціональне харчування, подразнююча дія гострої і солоної їжі, шкідливі звички (алкоголь, куріння, читання на унітазі), хронічний кашель, ожиріння по «чоловічому» типу («пивний» живіт), «сидяча» робота і малорухливий спосіб життя в цілому.

Джерело: 7mednews