Доктор фізичних наук Чжан Сяотянь і доктор біомедичної інженерії Ляо Цзе з Китаю з’ясували, що банан є найбільш радіоактивним фруктом у світі. Поряд з цим даний продукт не здатний спровокувати будь-які небезпечні захворювання, в тому числі онкологічні.

Дослідники звертають увагу, що в бананах є природна радіація у вигляді слабкого іонізуючого випромінювання. Такий ефект заснований на тому, що в названих тропічних фруктах міститься значна кількість калію.

Даний елемент широко поширений в природі у вигляді солі. Він є найважливішим компонентом м’язової і нервової тканин організму людини. Брак такої речовини може викликати ряд проблем, включаючи прискорене і нерегулярне серцебиття.

Читайте також:  Лікар назвав 9 продуктів, які захистять від втрати зору

У ряді випадків спостерігається зупинка серця. Калій сам по собі не шкідливий, але він вкрай важливий для функціонування організму людини. Джерелом радіації в даному випадку є ізотоп калій-40, що володіє вкрай малою радіоактивністю. Названий елемент міститься не тільки в бананах, але і в інших фруктах.

Вчені відзначили, що випромінювання від комп’ютерної томографії грудної клітини еквівалентно 70 000 бананів, з цієї причини не слід побоюватися вживати даний продукт.

Випромінювання спостерігається також від електронних і побутових приладів, включаючи мікрохвильові печі, телевізори і комп’ютери, те ж відноситься до мобільних пристроїв.