Дослідження, проведене фахівцями Державного центру здорового старіння штату Пенсільванія, спонукало вчених зробити висновок про те, що подружні сварки значно погіршують стан людей, що мають хронічні захворювання.

Для пацієнтів з артритом або діабет подружні сварки шкідливі не тільки в емоційному плані – вони можуть мати ще й фізичні наслідки, стверджує керівник проекту, професор з питань розвитку людини і сімейних досліджень Лінн Мартір.

За словами експерта, фахівці спостерігали погіршення в стані і виражений прояв симптомів хвороб у таких пацієнтів саме в ті дні, коли вони конфліктували зі своїми другими половинами.

Учасниками цього дослідження стали люди, що страждали з остеоартритом колін і діабетом 2 типу. Вчені відстежували щоденні коливання в настрої людей, а також у прояві симптомів їх недуг на тлі спілкування з подружжям. Ними була відмічена чітка кореляція: вартувало в подружніх відносинах виникнути напрузі, як у пацієнтів посилювалися больові відчуття або більш важко проявляли себе симптоми захворювань.

«Від посилення болю псувався настрій, це відбивалося у завтрашніх стосунках з партнером і призводило, знову-таки, до погіршення здоров’я. Таким чином, виходило порочне коло», – зазначили при цьому автори роботи.