Людям різного віку слід вживати в їжу певні продукти, щоб підтримувати хороший стан кишечника і зміцнювати імунітет. Корисні в різні роки життя продукти назвала лікар алерголог-імунолог, дієтолог Тетяна Євдокимова.

Спеціалістка нагадала, що робота імунної системи, пов’язана із захистом організму від інфекцій, тісною пов’язана з функціонуванням кишечника. У свою чергу, діяльність кишкового тракту залежить від особливостей харчування.

З роками активність імунітету знижується, помітила лікар. Тому на різних вікових етапах життя в харчуванні слід робити акцент на певних продуктах-таких – які будуть особливо корисними для оздоровлення кишкової мікрофлори, розповіла лікар на YouTube.

18-35 років. Спеціалістка рекомендує регулярно вживати продукти з великим вмістом клітковини, а також заліза, оскільки його нестача в цьому віці критична. У раціоні повинні бути присутніми гречка, нежирна яловичина, морська капуста. Крім того, слід їсти горіхи, морепродукти, лляна олія, що містять необхідні мікроелементи.

35-55 років. За словами дієтологині, людям цього вікового періоду слід вживати кисломолочні продукти-джерела кальцію, найважливішого мінералу в справі жироспалювання. До того ж важливо вживати рослинні олії: вони покращують моторику кишечника, позитивно впливають на синтез багатьох гормонів, перш за все у жінок, підкреслила експертка.

Від 55 років. З огляду на що відбуваються в цьому віці зміни гормонального фону, кровопостачання, потрібно налягати на продукти, багаті вітамінами і антиоксидантами. Це чорниця, журавлина, квашена капуста, жирна риба, зелений чай, кисломолочні продукти, підказала Євдокимова.

Джерело: МедікФорум