Сир має бути досить жирним, щоб кальцій із нього засвоювався організмом якнайповніше – про це повідомила в інтерв’ю дієтолог Ольга Лушнікова.

Молочні чи кисломолочні продукти, зокрема сир, є відомими джерелами кальцію – ключового мінералу для здорових і міцних кісток, розвинених м’язів. Лушнікова розповіла, що людям, які вживають молочні продукти саме з цією метою, слід пам’ятати: надто жирні чи знежирені вироби не повинні бути присутніми у раціоні, важливий мінерал із них засвоюється організмом погано.

Лікарка поділилася думкою, який сир слід їсти для кращого засвоєння кальцію.

«Оптимальним вважається співвідношення кальцію та жиру в одному прийомі їжі 1:100. Приблизно таке співвідношення у сирі 9% жирності», – сказала Лушнікова.

Медик додала, що процес засвоєння кальцію багато в чому залежить від здоров’я органів шлунково-кишкового тракту – шлунка, підшлункової залози, печінки. Також на нього впливають рівень вітаміну D та харчові звички.

«Кальцій гірше засвоюється, якщо в їжі є надлишок фосфору, жирних кислот, харчових волокон, солодощів та кофеїну», – наголосила дієтолог.