Діти вікових батьків виявляються більш здоровими, коли досягають середнього віку, ніж народжені від молодих тат і мам. До такого несподіваного висновку дійшли британські вчені з Birkbeck University і Університетського коледжу Лондона.

Чоловіки середніх років бувають, в цілому, більш здоровими, якщо вони народжуються у вікових батьків. Дослідники з’ясували, що цей захисний ефект поширюється навіть на тих чоловіків, які мають зайву вагу, тобто входять до групи ризику. При цьому автори дослідження не змогли встановити, що саме дає такий дивовижний результат – вік матері, батька або обох батьків одночасно.

В цілому, чоловіки середніх років, народжені від вікових батьків, мають менше проблем з артеріальним тиском, підвищеним рівнем холестерину, а також вуглеводним обміном, що знижує їх ризик зіткнутися з діабетом. Ці висновки були зроблені на основі спостережень за здоров’ям чоловіків із середнім віком 46 років, які проживають на території Нової Зеландії.

Читайте також:  Дієтологи розповіли чи небезпечно розігрівати їжу в мікрохвильовій печі

Дане дослідження, безумовно, сподобається сучасним жінкам з розвинених країн, так як статистика показує, що представниці прекрасної статі все частіше відкладають вік народження дитини на потім, щоб зосередитися на своїй кар’єрі. Приміром, у Великобританії вперше за всю історію цієї країни середній вік первісток склав 30 років. Це вище ніж у більшості країн Європи і значно вище, ніж в США, де цей показник становить 25,8 років. Але в Австралії середній вік первістків також становить 30 років.

Вікових матерів вже давно попереджають про ті ризики, які тягне за собою їх вагітність. Безліч досліджень показують, що у цих жінок спостерігається більша кількість ускладнень, ніж у більш молодих. Зокрема, у них зростає ризик викиднів і ектопічної вагітності, а також генетичних проблем. Крім того, ці жінки частіше стикаються з такими розладами, як підвищений артеріальний тиск, діабет і проблеми з плацентою.

Читайте також:  Високий холестерин: дешевий продукт допоможе його знизити

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІК БАТЬКА ВПЛИВАЄ НА КРАСУ ДИТИНИ

БАТЬКИ ПЕРЕДАЮТЬ ДІТЯМ 40% ІНТЕЛЕКТУ

ІМУНІТЕТ ДИТИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЕМОЦІЙ МАМИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News