Фахівці Балтійського федерального університету ім. Канта за підтримки ряду російських науково-дослідних центрів знайшли найбільш ефективний спосіб поліпшення мікрофлори кишечника. Як з’ясували вчені, навіть короткострокова дієта, що передбачає зміну раціону харчування, сприяє оновленню мікробіологічного складу в органі.

Один з авторів дослідження з Інституту живих систем БФУ заявив, що вони з колегами забезпечили технологічну базу для масштабного дослідження, відповідаючи за підготовку проб і проведення високопродуктивного секвенування. Для експерименту запросили 97 жінок і 110 чоловіків, вік яких коливався в межах 18-64 років. Учасникам делікатного проекту запропонували заповнити анкету, вказавши регулярність споживання різних продуктів, види ліків, наявність шкідливих звичок, тривалість сну. Потім у всіх добровольців проаналізували стан мікрофлори кишечника.

Ґрунтуючись на отриманих даних, фахівці розробили для кожного досліджуваного спеціальну дієту, що включає базовий і індивідуальний раціон. Збалансоване харчування мінімізувало споживання насичених жирів, солі, цукру, а також «порожніх калорій», що надходять в організм з майонезу, солодких газованих напоїв, випічки. Добровольцям порадили пити достатню кількість рідини.

Через два тижні експерти провели повторний аналіз мікрофлори кишечника всіх учасників. Склад мікроорганізмів, які перевищили у сумі 600 видів, розраховувався за коефіцієнтом подібності Брея – Кертіса: 0 показував абсолютну ідентичність, а 1 – абсолютна відмінність. Після нетривалої дієти у добровольців результат виявився в районі 0,45, а у контрольної групи, яка додержувалась звичного раціону харчування, – близько 0,26. На основі результатів дослідження, як вважають його автори, можна розробляти індивідуальні дієти, які сприяють оздоровленню мікрофлори кишечника.

Джерело: МедікФорум