Дослідники з Великобританії вважають, що вакцина проти COVID-19, розроблена в Оксфордському університеті, чудово діє і створює сильний імунітет до нового захворювання.

Учені назвали її світовим лідером і покладають на неї великі надії, передає Daily Mail. Зазначається, що на відміну від традиційних вакцин, у яких використовується ослаблений коронавірус або його невелика кількість, інноваційний оксфордський препарат нібито змушує організм ставати частиною самого вірусу.

Водночас дослідники на чолі з фахівцями Брістольського університету виявили, що ця смілива технологія працює не тільки з коронавірусом, а й з аналогічними вірусами в минулому.

Дослідження з використанням клітин у лабораторії показало, що вакцина ефективно доставляє інструкції для білка COVID-19, який клітини копіюють тисячі разів, щоб виробляти його у великих кількостях. Це означає, що імунна система людини налаштована розпізнавати хворобу й боротися з нею, не захворюючи.

Медик Девід Метьюз із Брістольської школи клітинної та молекулярної медицини, який керував дослідженням, заявив, що досі технологія не могла дати відповіді з такою ясністю.

“Але тепер ми знаємо, що вакцина робить усе. Ми очікували, і це тільки хороші новини в нашій боротьбі з хворобою”, – додав він.