Печінка-найважливіший орган, який відповідає за детоксикацію організму. Через неї фільтруються всі токсини, які потрапляють в людський організм. Але є напої, які здатні вивести її з ладу і погіршити загальне здоров’я.

Кава

Несподівано, але цей підбадьорливий напій здатний завдати шкоди печінки. Найнебезпечніший вид цього напою для здоров’я – з великою кількістю цукру і жирного молока. Американські медики впевнені, що щодня випиваючи чашку такої кави можна поставити під серйозний удар здоров’я печінки. При цьому сам по собі кава не тільки не шкодить цьому органу, а, навпаки, приносить користь. Проста чашка кави містить антиоксиданти катехіни і деякі поліфеноли, що благотворно впливає на печінку, передає Eat This, Not That!.

Газована вода

Безумовно, мінеральна вода з газом проблем печінки не принесе. Але якщо пити солодку содову, здоров’я органу виявиться під серйозним ударом. Крім солодких газованих напоїв загрозу представляють і соки, лимонади, солодкі чаї – всі ці напої провокують надмірне відкладення жиру, що надалі може привести до неалкогольної жирової хвороби печінки (НЖБП). Згідно з недавніми дослідженнями, близько 30% американців, щодня вживають напої з великою кількістю цукру або фруктози, страждають від жирової дистрофії.

Алкоголь

Ні для кого не секрет, що спиртне надає саме негативний вплив на печінку з усіх можливих напоїв. Алкоголь здатний привести до цирозу, коли тканини печінки зарубцьовуються, що заважає їй правильно функціонувати. Якщо вчасно не вилікувати цю хворобу або не встигнути зробити трансплантацію, людина з цирозом печінки може померти.

Безумовно, такий діагноз не можна отримати від одного келиха вина або після однієї веселої вечірки. Найнебезпечніше-накопичувальний ефект, який створюється при частому вживанні алкоголю. Крім алкогольної жирової хвороби і цирозу, можна отримати гепатит. Всі ці хвороби можуть стати смертельними. Небезпечною кількістю алкоголю вважається 15 напоїв або більше в тиждень для чоловіків і 8 і більше для жінок за той же період, відзначають медики центру контролю і профілактики хвороб.