Проблеми зі сном можуть бути наслідком великої кількості причин. Однак багато хто не замислюється про вплив на сон дієти. Фактично, те, що ви їсте і п’єте щодня, може серйозно зіпсувати нічний відпочинок.

“Їжа, яку ми їмо, впливає на сон через процес травлення, що призводить до стрибків цукру в крові і викликає секрецію інсуліну у відповідь на їжу”, – розповідає Лорен Мінхен, консультант з харчування Freshbit. “Якщо наші тіла занадто зайняті розщепленням важкої їжі (особливо якщо ми їмо прямо перед сном), міцний сон не прийде”.

Щоб відпочинок став краще, дієтологи рекомендують відмовитися від цих трьох звичок.

Читайте також:  Спеціаліст: чистка зубів відразу після сніданку небезпечна

Пізня вечеря

Багато хто з нас пізно вечеряють і лягають спати незабаром після цього. За словами дієтолога Емі Шапіро, глибокий сон вимагає напівпорожнього шлунка. Його зайва наповненість може привести до кислотного рефлюксу, що негативно позначиться на сні.

Багато цукру

Вуглеводи часто викликають сонливість. Може здатися, що це ідеальна їжа перед сном. Однак їх надмірна кількість може мати зворотний ефект.

Надмірне споживання вуглеводів або солодкого протягом дня призводить до сплесків цукру та інсуліну в крові. Це негативно позначається на гормонах сну, через що протягом ночі ви будете частіше прокидатися. Мінхен підкреслює, що важливо раціональний розподіл білків, жирів і вуглеводів в раціоні.

Читайте також:  6 потенційно небезпечних симптомів, які обов'язково повинні перевірятися лікарем

Ви багато п’єте перед сном

Всім відомо, що вода – важлива складова нашого організму і що її баланс важливо підтримувати. Але протягом дня багато п’ють каву або чай, а ввечері намагаються надолужити згаяне.

“Надмірне споживання води в пізній час може привести до порушення сну, так як вам доведеться вставати вночі в туалет”, – розповідає Шапіро.

Вона закликає пити воду протягом дня.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News