Стерти прикрі червоні позначки, які залишає укус комара на нашій шкірі, ще та проблема. А от зупинити свербіж від укусу комара, який зводить з розуму можна відносно швидко. Не знаєте, як зняти свербіж від укусу? Не впевнені, що безрецептурний засіб полегшить ваші страждання? Відкладіть переживання в бік — ми вам розповімо про те, чим мазати укуси комарів.

Повз обличчя проноситься чорна точка, або біля вуха звучить страшне дзижчання? Це явно комар! Іноді (якщо пощастить) про його присутність вдається дізнатися до того, як ми відчуємо укус комара. Але найчастіше ми не помічаємо їх до того самого моменту, поки один або два (чи п’ятеро) з них не поїдять на наших кісточках або ліктях. А закінчується бенкет однаково – появою свербежу червоних пухирців, що піднімаються на нашій шкірі.

Чому свербить комариний укус

Чому свербить і запалюється комариний укус? «У процесі живлення всі організми, які живляться кров’ю, виділяють в ранку слину», розповідає доктор Джонатан Дей, дослідник комарів і професор медичної ентомології Університету Флориди.

Білки, що містяться в комариній слині, перешкоджають згортанню крові. Це дозволяє комару швидше і ефективніше висмоктувати з нас кров. Як тільки він закінчує свою трапезу і відлітає, білок залишається. «Наша імунна система сприймає його як чужорідну речовину, і негайно атакує гістаміном», говорить доктор Дей.

Гістамін – це імунна хімічна речовина, яку виробляють наші клітини у відповідь на появу тілесного ушкодження, алергенів або інших подразників. Саме гістамін провокує свербіж та набрякання, що з’являються у багатьох людей від комариного укусу. Цікаво, що в дійсності далеко не у всіх формується така реакція на комариний укус, як свербіж.

Читайте також:  Астма під контролем: кроки до полегшення життя з алергічною астмою

«Більшість людей відчуває подібну реакцію тільки від першого укусу комара певного типу. Але із зростанням укусів, у багатьох вона більше не з’являється», стверджує доктор Дей. Просто кажучи, наша імунна система засвоює, що укус комара певного типу не надає загрозу. І не впадає в паніку кожен раз, коли цей різновид кровопивці нас «кусає».

Але деякі з роду людського відчувають подібну реакцію завжди. Крім того, якщо ви відправляєтеся в нове місце, де живе новий для вас тип комарів, невідомий вашій імунній системі, готуйтеся напевно до свербіння і запалення.

Чим мазати укуси комарів: 6 дієвих способів

Позбутися від комариного укусу можна, лише попередивши його. Застосування спеціального засобу від комарів буде тут як не можна до речі. І неважливо, чи їдете ви на нове місце до нового виду кровопивців, або ваш організм завжди реагує на укус. Добре те, що свербіж проходить на другий-третій день.

Не хочете довго чекати? Хочете дізнатися, чим мазати укуси комарів, щоб отримати полегшення відразу, а не через кілька днів? Представляємо шість способів, що допомагають зупинити свербіж в найкоротші терміни. Головне — підібрати правильний засіб після укусу комарів!

Засіб № 1: медичний спирт

Небагато знають, як зняти свербіж від укусу медичним спиртом. «Медичний спирт, як засіб після укусу комарів, добре зменшує свербіж від комарів і гістамінну реакцію», розповідає доктор Дей. Він завжди носить із собою просочені медичним спиртом серветки в індивідуальній упаковці, коли вивчає комарів у полі.

Читайте також:  Флуконазол при молочнице: особенности лечения и преимущества препарата

Доктор Дей стверджує, що медичний спирт «денатурує» білок з комариної слини. Денатурує, тобто прибирає те, на що імунна система зазвичай реагує сверблячкою і набряками. «Медичний спирт до того ж має болезаспокійливу і охолоджуючу дію», додає він.

Засіб № 2: лід або холодна бляшанка з водою

Але що, якщо медичного спирту поруч немає — як зняти свербіж від укусу в такому випадку? Візьміть кубик льоду, або що-небудь досить холодне. Холодний предмет попередить набрякання, і забезпечить тимчасове полегшення від сверблячки. Однак, лід не видалить і не нейтралізує слинні білки, які залишає після себе комар.

А це значить, що як тільки ви приберете джерело прохолодного полегшення, скоріше всього свербіж повернеться. Але якщо ви хочете перепочити від страждань, сміливо беріть лід. Професійна рада: пачка льоду з зав’язками допоможе при наявності декількох укусів в одній області.

Засіб № 3: мазь гідрокортизонова

Не маєте поняття, чим мазати комарині укуси? Звичайно ж, протизапальним засобом для місцевого застосування, який пригнічує почервоніння та набрякання, спровоковані укусом. Тобто, гідрокортизоновою маззю!

Вам необов’язково звертатися до рецептурних лікарських засобів. Фахівці клініки Майо радять у такому разі кілька разів на день наносити на уражену ділянку 0,5 або 1% гідрокортизонову мазь.

Засіб № 4: лосьйон

Каламин «Лосьйон Каламін здатний надати заспокійливу дію» — говорить доктор Лі Таунсенд, професор ентомології Університету Кентуккі. Це рожевий безрецептурний засіб від комарів містить оксид цинку, який здавна відомий своїми протисвербіжними властивостями. Лосьйон потрібно наносити кілька разів на добу ватним тампоном на уражену ділянку шкіри.

Читайте також:  Онкология в Израиле: Клиника Ихилов (Ichilov) как Центр экстренной медицинской помощи
Засіб № 5: гідрокарбонат натрію

Хочете дізнатися, як зняти свербіж від укусу комара за допомогою питної соди? Просто змішайте її з невеликою кількістю води, достатній для утворення пасти. Змажте цією сумішшю кожен укус, і відчуйте полегшення. Якщо укусів дуже багато, додайте чверть чашки соди у ванну – так вам вдасться істотно полегшити свербіж.

Засіб № 6: преоральний антигістамінний засіб

Більшість безрецептурних засобів від алергії, в тому числі Бенадріл, Кларитин і Зіртек, частково вимикають гістамінну реакцію організму (тому їх називають антигістамінами). Згідно з результатами дослідження вчених з Вашингтонського університету, ці препарати значно полегшать вашу долю. Так як саме гістамінна реакція провокує свербіж та набрякання.

Що ж робити, якщо маєте справу з великою кількістю укусів, а втирання лосьйону або інші засоби не допомагають? Або ви йдете в те місце, в якому не личить перебувати з намазаними рожевою рідиною ногами. В обох випадках преоральний антигістамінний засіб стане корисним виходом із ситуації.

Укус комара — не найприємніший наслідок відпочинку на свіжому повітрі. Якщо ж врятуватися від комарів не вдається, головне не панікувати! Адже ви вже озброєні знанням, чим мазати укуси комарів. А хороший засіб після укусу комарів прибере і вашу нервозність, і докучливий свербіж.

Джерело: HeadInsider