Стукаєте по гігантському фрукту з лицем знавця, а самі поняття не маєте, що цей звук означає? Зараз ми розповімо про кавуни всю правду.

1. Дочекайтеся дозрівання

Сезон херсонських кавунів починається в серпні і закінчується в кінці вересня. До і після цього хороший кавун можна знайти тільки серед імпортних: до нас привозять баштанні з Туреччини, Греції, Ізраїлю та Таїланду.

2. Не бійтеся нітратів і пестицидів

Кавун

Експерти вже досліджували кавуни в цьому сезоні і не знайшли жодного «нітратного». Ні в магазинах, ні на ринку, ні на дорогах. Старший науковий співробітник Артем Соколов заявив, що баштанні в принципі неможливо «накачати»: «Як тільки в кавуні з’явиться прокол від шприца, тобто «рана», він почне гнити. Ні баштанникам, ні продавцям гнилі кавуни не потрібні».

Справа в тому, що нітрати – це «вітаміни росту», добриво. Вони необхідні тільки в період дозрівання: кавун зростає і харчується ними. До того часу, як плід дозріє, в ньому не залишиться жодних сторонніх речовин. З’їсти кавун з підвищеною кількістю нітратів можливо, тільки якщо він ще зелений. Та й то, швидше за все, вони будуть в кірці.

Що стосується пестицидів, то без них врожай може загинути. Тому доводиться миритися з присутністю отруйних речовин на шкірці кавуна. Втім, до м’якоті пестициди практично не доходять – тому просто ретельно мийте фрукти перед тим, як розрізати.

3. Вибрати місце покупки – не менш важливо, ніж вибрати кавун

Вони повинні продаватися або в магазині, або в торгових наметах з тентом. Кавуни не можна зберігати нижче, ніж в 15 см від землі: через маленькі тріщини разом з пилом в м’якоть проникають бактерії, і там починають розмножуватися.

Купувати баштанні поруч з дорогою теж не можна: вони вбирають автомобільні вихлопи. З цієї ж причини ніколи не беріть вже розрізані кавуни: у них вже живуть колонії хвороботворних мікроорганізмів.

4. Хороший кавун повинно бути чутно і видно

Кавун

Пошльопавши фрукт: звук повинен бути гучним, схожим на вібрацію. Якщо він глухий, значить, кавун перезрів. Якщо дзвінкий – значить, ще не дозрів. Вибирайте кавун з самою яскравою жовтою плямою: вона означає, що фрукт зібрали вчасно. І не беріть баштанні з блискучою скоринкою: це означає, що вони ще не достигли. Шукайте матову.

5. Хвостик не важливий

В цілому, висохлий хвостик – це плюс. Він означає, що кавуну більше не потрібна волога з ґрунту: він вже дозрів. Але, поки фрукти довезуть до місця продажу, хвостик висохне у будь-якому випадку. Так що порада дивитися на хвостики актуальна, тільки якщо ви живете поряд з місцем, де вирощують кавуни.