Польські вчені придумали , як скоротити час сну без шкоди для загального стану організму. Дослідники стверджують , що якщо кілька разів на день в певний час доби недовго дрімнути , необхідність 8 – годинного нічного сну відпаде , бо ця людина буде сповнена сил.
 
Розрахувати ідеальний час відходу до сну допоможе спеціальна маска – результат багаторічної роботи польських фахівців . Її датчики вимірюють і аналізують мозкову активність , напруга м’язів обличчя , рух очних яблук і інші біологічні сигнали організму , а потім передають ці дані на смартфон , додаток якого в режимі реального часу створює так звану карту сну. За допомогою цієї інформації власник маски визначає , коли і наскільки йому потрібно лягти спати.

«Наше винахід унікальний . Він дозволяє переходити з монофазної стадії сну в поліфазну , що зменшує його тривалість в цілому від 2 до 6 годин на день » , – цитує вчених портал Korrespondent.net .

За словами дослідників , їх супермаска не тільки замінить повноцінний сон короткочасним відпочинком , завдяки чому у людини з’явиться додатковий вільний час , але й зробить сни більш яскравими. Правда , автори розробки не повідомили , яким чином цей результат буде досягнутий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАВІЩО ПОТРІБЕН СОН?

Випробувати на собі цей чудо-пристрій можна буде вже через два місяці – в травні надійде в продаж перша партія цього товару. Виробники обіцяють , що їх винахід буде коштує не дорожче 225 доларів. Правда , медики радять не поспішати робити таке придбання – як відомо , сон потрібен для відновлення сил , і дорослій людині потрібно від п’яти до 10 годин безперервного сну , а цей закон природи ще ніхто не відміняв.