ГоловнаХарчуванняЗдорове харчуванняКурячі яйця корисні чи шкідливі?

Курячі яйця корисні чи шкідливі?

Страви з курячих яєць – улюблені ласощі багатьох народів. Наскільки корисні страви з яєць і яку саме користь вони приносять?

Курячі яйця корисні чи шкідливі?Куряче яйце вважається одним з найбільш корисних і поживних продуктів, завдяки його харчової цінності. Яйця просто необхідні для здорового збалансованого харчування. Курячі яйця багаті вітамінами і мінералами, протеїном, який практично повністю перетравлюється організмом.

Твердження, що яйця не корисні для здоров’я людини через вміст холестерину, вважається застарілим і віджилим. Харчування сучасних курей сильно змінилася, тому змінився склад яєць. Більше того, вже давно відомо, що вміст холестерину в організмі людини напряму не залежить від раціону харчування. Тож добра репутація яєць відновлена. Курячі яйця особливо корисні і поживні для літніх людей, завдяки високому вмісту лутеїну і зеаксантину – це каротеноїди (пігменти), які допомагають протистояти зовнішньому старінню організму.

Курячі яйця: позитивні сторони

 • Курячі яйця часто призначають в профілактичних і терапевтичних цілях, завдяки багатому вмісту поживних елементів і вітамінів.
 • Курячі яйця містять вітаміни такі, як: вітамін А, вітамін D, вітамін Е, вітаміни групи В, мінерали.
 • Білок свіжих яєць застосовується при різних запальних захворюваннях, наприклад при гострому ацидозі (збільшення кислотно-лужного балансу в організмі людини).
 • Білок сирого яйця не подразнює слизову оболонку шлунка і швидко перетравлюється. Курячі яйця важливо включати в раціон харчування при виразці шлунка або кишечника. Дуже обережно потрібно споживати білок при запаленні підшлункової залози.
 • Курячі яйця легко засвоюються і перетравлюються, містять мало калорій. Енергетична цінність сирого яйця становить 149 ккал.
 • Сирі яйця – дуже ефективний засіб для відновлення голосових зв’язок.
 • Курячі сирі яйця корисні при хворобах нервової системи. Саме з цієї причини курячі яйця включають в раціон людей страждаючих хворобами нервової системи. Також при профілактиці та лікуванні людей, чия робота пов’язана з впливом нейрогенних промислових хімікатів (ртуть, миш’як).
 • Поєднання лецитину і заліза в яйцях сприяє поліпшенню кровотворення.
 • Ще один плюс на користь курячих яєць – підтримка в нормі артеріального тиску.
 • Останні дослідження доводять, що яйця допомагають скинути вагу, не завдаючи шкоди організму.
 • Курячі яйця покращують роботу легенів, також борються з бактеріями, і знижують ризик ракових захворювань.
Читайте також:  Полезные свойства красной икры: мнение докторов и ученых

Курячі яйця: негативні сторони

 • Курячі яйця хороші не для всіх, є маленький відсоток людей, чий організм не здатний переварити яйця.
 • У деяких дітей виникає алергія на курячі яйця, найчастіше подібна проблема з часом проходить. У деяких випадках алергія супроводжує людей протягом усього життя.
 • Деякі доктора стверджують, що не можна їсти яйця частіше трьох разів на тиждень, тому що підвищується рівень холестерину в крові.
 • Споживання занадто великої кількості курячих яєць може призвести до порушення обміну речовин.

Харчова цінність курячих яєць

Куряче яйце складається з жовтка і білка. Яєчний білок містить амінокислоти, необхідні для розвитку і функціонування організму людини.

Читайте також:  Полезные свойства красной икры: мнение докторов и ученых

Білок містить 17 ккал (енергетична цінність білка становить приблизно чверть повної енергетичної цінності яйця).

Курячий білок складається з: 85% води, 0,3% жирів, 0,7% вуглеводів, ферментів (протеаза, дипептидаза, діастаза) і вітамінів групи В.

Яєчний жовток також містить білки, жири, вуглеводи, кальцій, залізо, магній, цинк, вітаміни А, Е, і В.

Жовток середньої величини містить 2,7 г – білків, 0,61 г – вуглеводів і 4,5 г – жирів.

Жирні кислоти в складі жовтка:

 • поліненасичені жирні кислоти – 18%,
 • мононенасичені жирні кислоти – 52%,
 • насичені жирні кислоти – 28%.

Яєчний білок в цілому містить 210 мг холестерину. Останні дослідження показали, що яєчний холестерин балансується (нормалізується) лецитином. Саме тому, яєчний холестерин нешкідливий для організму людини.

Читайте також:  Полезные свойства красной икры: мнение докторов и ученых

Міфи про шкоду яєчного холестеринуКурячі яйця корисні чи шкідливі?

Деякі дієтологи вважають курячі яйця шкідливими для здоров’я через вміст холестерину. Але слід пам’ятати, що холестерин необхідний організму в помірних дозах, щоб регулювати роботу серцево-судинної системи. Крім того, останні дослідження показали, що помірні дози холестерину не шкодять здоров’ю організму і не викликають негативних наслідків.

Яєчний холестерин безпечний, головне – помірне споживання яєць.

Скільки яєць можна з’їсти?

Не існує точної відповіді на питання – скільки яєць можна з’їдати, щоб не завдати шкоди організму. Загалом, рекомендується з’їдати близько 4-6 яєць на тиждень. Для тих, у кого підвищений рівень холестерину, рекомендується з’їдати 2 жовтки і 6-8 білків на тиждень.

У якому вигляді яйця корисніше?

Звичайно ж, всі корисні властивості яєць зберігаються, коли вони сирі. Але вживання яєць у сирому вигляді може викликати сальмонельоз (гостра кишкова інфекція, викликана сальмонелою). Тому не рекомендується вживати яйця в сирому вигляді. Якщо вибирати між смаженими і вареними яйцями, то краще вибрати варені. Чим менше маніпуляцій з яйцем проробляється, тим більше корисних речовин у них зберігається.