Вчені Імперського коледжу Лондона поділилися результатами свого дослідження, опублікувавши отримані дані в журналі eLife. Фахівці з’ясували, в яку пору року частіше вмирають молоді люди, а в яку – старі люди.

«Ми виявили різні сезонні закономірності, пов’язані з віком, статтю і хворобами, включаючи більш високі показники смертності у молодих чоловіків», – розповів про дослідження професор Маджид Еццаті.

Молоді люди частіше вмирають влітку, а люди похилого віку – взимку, констатували в результаті британські дослідники. При цьому вчені проаналізували відомості про майже 86 млн випадків смертей людей в США, видобутих за період з 1980 по 2016 рік.

Науковим фахівцям вдалося виявити ряд закономірностей, що стосувалися смертності в залежності від часу року. Зокрема, вони з’ясували, що пора року впливає на збільшення смертей чоловіків і жінок середнього віку і старше.

«Смертність від будь-яких причин у чоловіків у віці 45 років і старше та жінок 35 років і старше підвищувалася в грудні, січні і лютому, а найнижчою була з червня по серпень. У чоловіків і жінок 65-74 років смертність досягала максимуму в лютому, її основним чинником стали респіраторні захворювання», – зазначили автори роботи.

Нагадаємо, раніше шведські кардіологи заявили про те, що в зимові місяці підвищується ризик розвитку інфаркту, оскільки холодна погода може викликати звуження артерій і перевантажувати серце. Нове дослідження також продемонструвало зв’язок між смертністю від серцевих патологій і холодною порою року.

“Смертей від хвороб серця і легенів найбільше в січні і лютому і найменше – в липні і серпні, незалежно від віку”, – заявили фахівці.

Що стосується смертності серед молодих людей, то її основною причиною є травматизм. У цьому випадку також виявилася кореляція між випадками смерті і порою року. Вчені відзначили, що “смертність від травм для чоловіків і жінок молодше 45 років була вище всього влітку”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЮДСТВУ ПЕРЕДРЕКЛИ ШВИДКЕ ВИМИРАННЯ

ЩО ВІДЧУВАЄ ЛЮДИНА, КОЛИ ВМИРАЄ?