Дослідження американських вчених показало: при вживанні чорного чаю здійснюється протиракова дія на організм.

У проекті вчених із США взяли участь жінки різних вікових груп. За завданням, фахівців одна частина учасниць могла пити тільки чай, інший же дозволялося пити будь-які види напоїв, які подобаються, – але за винятком чаю.

Попередньо всі жінки пройшли медичне обстеження. Коли по завершенні експерименту їх знову обстежили, з’ясувалося, що регулярне вживання чорного чаю сприяло позитивним змінам у їх гормональному здоров’я. Зокрема, в організмі учасниць вирівнявся метаболізм естрогену.

За словами вчених, вироблення естрогену, яке стало більш стабільним і рівним забезпечило любителькам чаю більш істотний протираковий захист організму у порівнянні з учасницями, які не пили чай. Саме нормалізований рівень естрогену знижує небезпеку розвитку таких видів онкології, як рак статевих органів, а також рак грудей. Високий рівень естрогену, навпаки, підвищує їх ризик.

«Що стосується чоловіків, то для них чорний чай не несе такої ж протиракової користі, так як їх головним статевим гормоном є тестостерон. Але інші цілющі властивості чорного чаю все ж актуальні», – висловилися автори роботи.

Джерело: МедікФорум