Фахівці визнають, що ультрафіолет в помірних кількостях корисний для здоров’я.

За словами вчених, без сонячних променів людський організм не може отримати цінний для нього вітамін D сповна. Наукові дані говорять про те, що ультрафіолет покращує стан при жовтяниці, рахіті, псоріазі та екземі.

Тим не менш, вчені констатують: безпечної засмаги не існує!

Якщо людина не просто приймає сонячні ванни, а навмисно засмагає, для неї незмінно підвищується ризик появи раку шкіри – глибокий і тривалий вплив сонця деструктивно для ДНК людини. Насамперед, при цьому страждають меланоцити (клітини шкіри), здатні перетворюватися на злоякісні клітини і формувати ракові пухлини у зв’язку з ушкодженнями через наддози ультрафіолету.

Крім того, промені сонця сприяють змінам у клітинах, що провокує їх передчасне старіння.

Також страждають від шкідливого ультрафіолету, якщо його вплив надмірний, імунна система організму, органи зору. У кожної п’ятої людини катаракта викликана негативним впливом сонця, відзначили наукові фахівці.

Особливо небезпечна, за їх словами, засмага тим, у кого від природи світла шкіра, а також багато родимок і веснянок. При цьому лікарі додали: ще більше шкоди ніж сонце завдає солярій, адже його випромінювання направлено прямо на шкіру.

Джерело: МедікФорум