Учені з Австралії визначили, що харчова добавка на основі наночасток Е171 (діоксид титану), може привести до раку товстого кишечника.

Встановлено, що ця речовина використовується для відбілювання в майонезі, жувальних гумках, молоці, рибних консервах, а також хлібобулочних виробах, повідомляє Medical Press.

Експеримент довів вплив діоксиду титану на кишечник мишей. З’ясувалося, що харчова добавка не змінює видовий склад кишкових бактерій безпосередньо, проте впливає на активність певних генів, що контролюють стан слизової оболонки. При цьому вона сприяє формуванню бактеріальних плівок, що призводять до запальних і пухлинних захворювань.

В останніх дослідженнях вчені визначили, що діоксид титану – це така речовина, при виробництві якого завжди утвориться деяка кількість наночастинок. Зустрітися з такими наночастинками можна в масі продуктів – цукерках (особливо драже), жувальній гумці, молочних продуктах, газованій воді, в тому числі в сухих сумішах для їх приготування, в майонезі, переробленому м’ясі, швидких сніданках і, по суті, у багатьох продуктах білого кольору.

Читайте також:  Корисно для кишечника та фігури: вуглеводні продукти, які краще їсти холодними

Так, у крабових паличках вчені знайшли велику кількість наночастинок. Також діти отримують дуже багато небезпечних частинок – в складі будь-яких драже, жувальної гумки і газованих напоїв.

“Крім продуктів діоксид титану ще застосовують в якості відбілювача в зубних пастах, в оболонках таблеток і капсулах з ліками, в сонцезахисній косметиці і деяких засобах гігієни. У дослідженнях встановлено, що наночастинки цієї речовини засвоюються організмом через шкіру, легені і частково через травний тракт”, – відзначають дослідники.

Крім того, наночастки діоксиду титану порушують проникність слизової кишечника, в результаті через неї можуть проникати в кров токсичні речовини і збудники інфекцій, для яких вона в нормі непроникна. Подібним же чином в експериментах у тварин порушувався так званий гематоенцефалічний бар’єр, що захищає мозок від проникнення з крові шкідливих речовин, вірусів і інших мікроорганізмів.

Читайте також:  Дієтолог назвав ключовий продукт, який збільшує тривалість життя

Втім, вважають вчені, стверджувати щодо зв’язку Е171 і онкологічних захворювань поки рано. Для цього має бути проведена ще ціла низка досліджень.

Джерело: Обозреватель