Давайте проведемо маленький умоглядний експеримент: уявімо собі «справжню жінку» за столом. Красуня з тонкою талією, інтелектуальним блиском в очах, витонченими манерами … Уявили?

А тепер скажи: що перед нею на тарілці? Легкий салатик, легенький десерт? А як щодо м’яса? Чи можна навскидку уявити собі «справжню жінку», яка хтиво ріже ножем здоровенний шматок м’яса? З трудом, правда? А даремно!

Лікарі стверджують: у раціоні жінки має бути м’ясо! Більшість дієт рекомендує жінкам є переважно фрукти, овочі, бобові, продукти з цільного зерна, а також риба та птиця. Про хороший шматок яловичини, а тим більше – свинини в більшості дієт ні слова!

У результаті: «бліда неміч» як говорили раніше, або анемія, висловлюючись сучасною мовою, косить прекрасні ряди жінок. Анемії і лейкози – бич жінки.

За статистикою, кожна десята жінка дітородного віку страждає анемією в тій чи іншій мірі тяжкості, що найчастіше пов’язано з невідповідністю втрат заліза з кров’ю під час менструацій і всмоктуванням заліза в шлунково-кишковому тракті.

Щомісяця жінка втрачає близько 70 мл крові. Обсяг порівняно невеликий, але ці втрати повинні бути відновлені, що відбувається далеко не завжди. Проблема посилюється у разі рясних і / або частих місячних.

За якими зовнішніми ознаками розпізнається анемія? До загальних ознак анемії відносяться блідість шкіри, головний біль, запаморочення, слабкість, зниження розумової концентрації, сонливість. Нерідкі симптоми з боку органів шлунково-кишкового тракту і шуми в серці (їх характер змінюється в залежності від ступеня тяжкості захворювання).

Є також строго індивідуальні, властиві тільки певному типу анемії, ознаки. Наприклад, лимонно-жовтий відтінок шкіри, ділянки депігментації шкіри (вітіліго), порушення нюху і рухливості очного яблука є ознакою В12-і фолієводефіцитної анемії.
При гострій анемії яскраво виражена задишка, тахікардія, запаморочення, різка слабкість навіть при невеликому фізичному навантаженні.

Суха шкіра, тонке волосся і ламкі нігті – ознаки залізодефіцитної анемії. Жовта шкіра і темна сеча – ознаки не тільки гепатиту, а й гемолітичної анемії.

Бігом в аптеку за спеціальними препаратами? Не варто. Перш ніж приймати залізовмісні препарати, потрібно переконатися в тому, що мова йде саме про залізодефіцитну анемію, а не більш важке захворювання крові. Тобто звернення до лікаря обов’язково!

У легких випадках (якщо анемія викликана тим, що жінка після місячних просто не встигає відновити втрачене) можна просто порекомендувати їй їсти більше м’яса, у більш важких випадках доктора приписують спеціальні залізомістячі препарати. Але майте на увазі, що практика призначення залізовмісних препаратів внутрішньовенно або внутрішньом’язово застаріла!

Справа в тому, що залізо з таблетки всмоктується кишечником, який бере рівно стільки, скільки потрібно організму. Надлишки виводяться назовні з калом. При внутрішньовенному вливанні залізо потрапляє в організм, минаючи його «митні заслони», в повному обсязі. Зайве залізо осідає в печінці і селезінці і може спровокувати виникнення важких захворювань (наприклад, гемосидероз).

Тому, якщо лікар призначає внутрішньовенні вливання, звернися за додатковою консультацією в більш сучасний медичний центр.

Жорсткі вегетаріанські дієти шкідливі! В організмі дорослої людини утворюється близько 2 млн. еритроцитів в секунду.
Для цього потрібна значна кількість швидкозасвоюваного (двовалентного) заліза, що міститься переважно в червоному м’ясі.

Червоне вино і фрукти багаті на тривалентне залізо, яке погано засвоюється організмом.

Тому думка про те, що можна без шкоди для організму замінити м’ясо гранатами, курагою або овочами, далека від істини.

Організм легко засвоює двовалентне або так зване гем-залізо. Тривалентне залізо, що міститься в овочах і фруктах, засвоюється погано.

Тому більшість докторів дуже рекомендують жінкам їсти м’ясо. Або, якщо їх переконання не дозволяють їм це, регулярно вживати Гематоген (він містить добре засвоюване гем-залізо).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ЗАМІНИТИ М’ЯСО В ПІСТ?

ЯК СХУДНУТИ ЗА ДОПОМОГОЮ М’ЯСА І ОВОЧІВ

НАЗВАНО ТРИ НАЙКРАЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗАМІНИ М’ЯСУ