Рослини можуть зашкодити нам, але вони також можуть лікувати. Багато з сильнодіючих ліків сучасної медицини, такі як аспірин, сягають своїм корінням в листя, кору і квіти.

Візьмемо, наприклад, традиційну китайську медицину. Вчені USC перевіряють, чи може комбінація 13 різних сполук, в основному трав, полегшити симптоми, викликані коронавірусом.

Ось п’ять інших потенційних зв’язків між рослинами і здоров’ям, з Радою експертів з Медичної школи ім. Кека і фармацевтичної школи Університету Південної Каліфорнії.

1. Банани

Вживання в їжу продуктів з високим вмістом калію, таких як авокадо, банани і солодка картопля, може мати таке ж важливе значення для контролю високого кров’яного тиску, як і скорочення споживання кухонної солі.

“Дієта з високим вмістом калію – все одно що приймати сечогінний засіб”, – говорить Алісія МакДоноу з Медичної школи ім. Кека.

2. Ягоди

Ресвератрол, що міститься в чорниці, журавлині і винограді, може допомогти в боротьбі з хворобою Альцгеймера. У лабораторних випробуваннях ця хімічна речовина допомагає розщеплювати в клітинах речовина, зване бета-амілоїдом. Результати, отримані в лабораторії, не гарантують успіху у людей, але вчені USC брали участь у ранніх клінічних випробуваннях на людях.

3. Кава

Кава може тобі допомогти. Згідно з дослідженням USC, вживання всього лише чашки в день, здається, знижує ризик раку товстої кишки, і дослідження 2020 року виявило переваги для пацієнтів з метастатичним раком товстої кишки.

4. Чай і морква

Морква містить ферулову кислоту, а зелений чай пропонує епігаллокатехін-3-галлат. У поєднанні ці інгредієнти повністю змінили симптоми хвороби Альцгеймера на лабораторних моделях. Ці ранні зв’язки між рослинами та здоров’ям стимулюють більше досліджень в USC.

5. Трав’яний помічник

Деякі трави можуть полегшити головні болі і захистити печінку. Дигідромірицетин, також відомий як ампелопсин, отримують з японського ізюмового дерева. Дослідники школи фармацевтики USC виявили, що він допомагає позбутися від алкоголю, зменшує запалення і багато іншого.